Kategoriler
Rehberler

Android: Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek

Android‘li akıllı telefonlarda bir kişinin arama ve mesajlarını gizlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Teknoloji dünyasında gizliliğe mutlaka önem vermek gerekiyor. Bildiğiniz gibi hemen hepimiz akıllı telefonumuzu zaman zaman kısa süreler için de olsa arkadaşlarımıza ve çevremizdeki insanlara ödünç veriyoruz. Bu anlarda telefonu verdiğimiz insanların kişisel bilgilerimize erişmesi oldukça kolay. Bu gibi durumlarda gizliliğinizin ihlal edilmesini önlemek adına bir kişinin arama ve mesajlarını gizlemek isteyebilirsiniz. Dilerseniz işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinize daha yakından bakalım.

Android: Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek

İşlem oldukça kolay şekilde halledilebiliyor. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama arama kayıtları ve mesajlarınızı kilitliyor ve bu bilgilere erişmek isteyen kişiler temiz bir kayıt ekranı görüyor.

Öncelikle Android işletim sistemli akıllı telefonunuza Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Shady Contacts uygulamasını yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  Birinin telefon kullanımı uzaktan nasıl takip edilir?

Android Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek 1

The app was not found in the store. 🙁

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın, uygulama arayüzünde alt kısımda yer alan Continue butonuna dokunarak bir sonraki ekrana geçiş yapın.

Android Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek 2

Sonraki ekranda güvenlik için bir parola belirlemeniz talep ediliyor. Bu parolayı kullanarak Android telefonunuzdaki kişisel bilgilerinizin güvenliğini sağlayabileceksiniz.

Android Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek 3

Continue butonuna dokunduğunuzda belirlediğiniz parolayı tekrar girmeniz isteniyor.

Android Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek 4

Arama kayıtları detaylarıyla ilgili gizlilik ayarlarını Call sekmesi altından düzenleyebiliyorsunuz.

Android Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek 5

Telefon rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar için uygulamayı etkinleştirmeniz mümkün.

Android Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek 6

Sağ üst kısımdaki rehber simgesine dokunduğunuzda arama ve mesajlarını gizlemek istediğiniz kişiyi seçebilmeniz için rehberiniz görüntüleniyor. Seçiminizi yaptıktan sonra uygulamayı kapatabilirsiniz.

Android Bir Kişinin Arama ve Mesajlarını Gizlemek 7

İşlem bu kadar basit! Gizliliğiniz sağlanacak, seçtiğiniz kişilerin arama ve mesajları meraklı gözlerden uzak tutulacaktır.