Kategoriler
Rehberler

Android’e iOS Benzeri Ana Ekran Arama Özelliği Kazandırmak

Android‘e iOS Benzeri Ana Ekran Arama Özelliği Kazandırmak için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Akıllı telefon kullanıcıları genel olarak Apple’ın iOS işletim sisteminin basitlik ve sadeliğini oldukça beğeniyor. Birçok kullanıcı ise yüksek fiyatlar nedeniyle iPhone modellerine yönelemiyor. Bildiğiniz gibi Android’de özelleştirme olanakları oldukça fazla. Sitemizde zaman zaman iPhone’daki özelliklerin Android işletim sistemli akıllı telefonlara nasıl eklenebileceği konusunda yazılar kaleme alıyoruz. Şimdi de Android‘e iOS Benzeri Ana Ekran Arama Özelliği Kazandırmak için kullanılabilecek bir uygulamayı tanıtacağız. Bu uygulama harika çünkü ana ekrandan arama yaparak cihazda kurulu olan uygulamalara hızlı erişim imkanı sağlıyor.

Android’e iOS Benzeri Ana Ekran Arama Özelliği Kazandırmak

Android'e iOS Benzeri Ana Ekran Arama Özelliği Kazandırmak 2

İşlem oldukça basit. Android işletim sistemli akıllı telefonunuza bir launcher yüklemeniz gerekecek. Bu uygulamanın adı Evie ve özetle şunları vaat ediyor:

  • Uygulamalara hızlı erişim
  • Kayıtlı kişileri arama, onlara e-posta ve mesaj gönderme olanağı
  • Yerler, filmler, TV içerikleri, müzikler, uygulamalar için ve web sayfalarında arama yapabilme
  • Uber ve Netflix desteği

Öncelikle Google Play uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak Evie Launcher uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

[appbox googleplay id=is.shortcut&hl=tr]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın ve cihazınızda değişiklikleri uygulamasına müsaade edin.

Karşınıza gelen Would you like to import app and folder layout from the previous launcher yazılı uyarı penceresinde Yeah! butonuna dokunun.

Android'e iOS Benzeri Ana Ekran Arama Özelliği Kazandırmak 1

İşlem bu kadar! Uygulama cihazınızda gerekli düzenlemeleri yapacak ve iOS benzeri arama özelliği eklenecek. Arama aracına erişmek için ana ekranda basitçe aşağı doğru kaydırma hareketi yapmanız yeterli olacaktır.