Kategoriler
Rehberler

Android: Oyunları Hızlandırmak

Android‘li akıllı telefonlarda oyunları hızlandırmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android’li akıllı telefonlar için Google Play uygulama mağazasından indirilebilecek binlerce oyun bulunmakta. Yeni nesil cihazlardaki yüksek çözünürlüklü ekranlar, performanslı işlemciler ve grafik yongaları ile harika bir oyun deneyimi elde edilebiliyor. Tabii giriş seviyesi cihazlarda ve güncelliğini görece kaybeden modellerde bazı oyunlarda performans sorunu yaşanması muhtemel. Bir süre önce oyun performansını artırmayı sağlayan GlTools (Graphic Optimizer) uygulamasını ele almıştık. Bugün oyunları hızlandırmak için izlenebilecek farklı yöntemlere bakacağız.

Android: Oyunları Hızlandırmak

İşlem esasında oldukça basit. Android’li akıllı telefonlarda çok sayıda ön yüklü özellik yer almakta. Developer Options / Geliştirici Seçenekleri menüsündeki Force 4x MSAA seçeneğini etkinleştirmeniz gerekmekte.

Öncelikle Developer Options menüsünü etkinleştirmeniz lazım. Akıllı telefonunuzda Settings – About Phone menüsüne gidin ve buradaki Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunun. Developer Options menüsü Settings altında belirecektir.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp'ta fotoğraf yükleme kalitesi nasıl değiştirilir?

Şimdi bu menüyü görüntüleyin.

Android Oyunları Hızlandırmak 1

Buradaki seçenekler arasında bulunan Turn on 4x MSAA‘yı etkinleştirin.

Android Oyunları Hızlandırmak 2

İşlem bu kadar! Açtığınız oyunların daha akıcı şekilde çalıştığını göreceksiniz. Bu seçenek pil ömrünün azalmasına neden olabilir, bir de farklı oyunlarda değişik sonuçlar elde etmeniz mümkün.

Android’de oyunları hızlandırmak için Dr. Booster uygulamasını da kullanabilirsiniz. Araç ile cihazı hızlandırabilir, oyun performansını artırabilir, malware’leri tespit edebilirsiniz.

Android Oyunları Hızlandırmak 3

Uygulama Google Play mağazasından 7 milyon defadan fazla sayıda indirilmiş durumda ve çok olumlu kullanıcı yorumları mevcut. Uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyip çalıştırın, oyunlar uygulamanın içerisinde görünecektir. Oyunu buradan çalıştırın, artırılmış performans ile daha iyi bir oyun deneyimi elde edebileceksiniz.