Kategoriler
Konular

iOS’de Popüler Ama Sorunlu Uygulamalar

Her iOS uygulamasının Apple tarafından verilen kurallara uyduğu söylenemez. Kimi zaman milyonlarca kez indirilen ağır top uygulamalar bile Apple kurallarına uygun olmadan yıllarca yoluna devam edebiliyor. Bunun sebebi tercih edilmeleri ya da iyi bir alternatif olmaması.

iOS’de Popüler Ama Sorunlu Uygulamalar

Sadece tasarım değil, kişisel gizlilik, veri kullanımı ve paylaşımı gibi konularda da ofsayta düşen uygulamalar karşımıza çıkabiliyor. İşte popüler ama sorunlu olan iOS uygulamaları…

Gmail ve Hangouts

GmailiOSApp-666x500

Sadece iPad ile çift sütunlu çalışma imkanı veriyor. Hangouts ise sadece uygulamayla kullanılabiliyor.

Facebook

iOS_Battery-666x500

Messenger uygulamasında çoklu uygulama desteği var ama ana uygulamada yok. Aynı zamanda batarya tüketme konusunda meşhur.

YouTube

YouTubeiOS-666x500

Önceleri YouTube uygulamasını Apple geliştiriyordu ama artık top Google’da ve eskisi kadar destek verilmiyor. Son güncellemelerden sonra iPad için ayrı ekranda çoklu görünüm desteği geldi. iOS 9 sonrasında resim içinde resimle pencerede izleme imkanı sağlandı.

Apple News

NewsNotifications-666x500

iOS 9 ile sunulan Apple News uygulaması kaynakları bir araya topluyor. Seçilen başlıklara göre Flipboard benzeri bir görünüm sunuluyor. Kurulum sırasındaki karmaşa biraz azaltıldı ve bildirim seçenekleri güncellendi. Buna rağmen Apple’ın diğer programları kadar kullanışlı ve başarılı değil.