Kategoriler
Konular

Mobil Oyalanmaları Durdurup Daha Verimli Çalışın

Akıllı telefonlar sürekli olarak dikkatinizi dağıtıyor ve bipleme sesleri yüzünden odaklanamıyorsunuz. Bazı uygulamaların rahatsız etmesini engellemek ve aynı zamanda diğer uygulamaları kullanarak iş yapmak kolay değil.

Mobil Oyalanmaları Durdurup Daha Verimli Çalışın

Uygulamaları sınırlı anlamda özelleştirebileceğinize göre kaldırmadan verimli biçimde kullanabilmenin yolu disiplin sahibi olmak. Zaten disiplinli bir karaktere sahipseniz uygulamaların dikkatinizi dağıtmasını engelleyebilirsiniz ama aksine zorluk yaşıyorsanız bu seçenekleri deneyin:

ClearLock

Clearlock-android-distraction-blocking

Basit yapılı bu uygulama yeni başlayanlar için ideal. Açınca uygulamalarınız listelenecek. Engellemek istediklerinizi seçin ve seansı kilitleyin. Ayrıca ne kadar süre sonra sona ereceğini belirtin. Sadece onay verilenler bildirim gönderebilecek, diğerleri rahatsız etmeyecek. Pro sürümü satın alırsanız belirli saatte başlayacak seansları ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda hızlı başlatma için masaüstü widget’ı eklenebiliyor.

[appbox googleplay id=com.clearproductivity.clearlock]

iOS Kullanıcıları

iOS kullanıcıları için bu tür başarılı bir uygulama bulamadık çünkü Apple ekosisteminde uygulamalar bu izinleri alamıyor. Bunun yerine uçuş modu seçilebilir. Bu harika bir çözüm değil ama daha iyisini öneremiyoruz. iPhone rahatsız edici olmasın diye düşünerek uygulamaların bildirim ayarlarını düzenleyebilirsiniz.

Airplane-Mode-iPhone

Diğer seçenekte Rahatsız Etme modunu kullanmak. Bu durumda bildirimler, sesler ve aramalar kapanır. Biri acil arıyorsa sık sık aradığında filtreden geçebilir. Favori kişileri de beyaz listeye ekleyebilirsiniz. Bunu manuel olarak başlatabileceğiniz gibi saat aralığı da verebilirsiniz.

Do-Not-Disturb (1)