Kategoriler
Konular

Root’lu Akıllı Telefonlar İçin Beş Öneri

Android işletim sistemli, Root’lu Akıllı Telefonlar İçin 5 Öneri ile karşınızdayız. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda root erişimini sağlamak eskisi kadar zor değil ve root erişiminin ardından cihazda ileri düzeyde özelleştirmelere gitmek mümkün hale geliyor. Sitemizde farklı akıllı telefonlar için root rehberlerine sıkça yer vermeye gayret ediyoruz. Tabii root erişimini sağladıktan sonra bu işlemin avantajlarından faydalanmanız için kullanabileceğiniz araçları da tanıtmak istiyoruz. Dilerseniz Root’lu Akıllı Telefonlar İçin 5 Öneri nelermiş daha yakından bakalım.

Root’lu Akıllı Telefonlar İçin Beş Öneri

Ön Yüklü Uygulamalardan Kurtulun

Android Root'lu Akıllı Telefonlar İçin 5 Öneri 1

Üretici firmalar akıllı telefonlara çok sayıda ön yüklü uygulama yerleştirebiliyor. Bunlar sistem uygulaması olarak tanımlandıkları için Ayarlar menüsünde bu uygulamalar için kaldırma seçeneği bulunmuyor. Fakat root’lu akıllı telefonlarda bu uygulamaları cihazdan kaldırmak mümkün. Biz bu işlem için ücretsiz System App Remover uygulamasını tavsiye ediyoruz. Jumobile tarafından geliştirilen bu araç ile bloatware olarak da adlandırılan, istenmeyen ön yüklü uygulamaları telefondan kolayca kaldırabiliyorsunuz.

[appbox googleplay id=com.jumobile.manager.systemapp]

Her Şeyi Yedekleyin

Android Root'lu Akıllı Telefonlar İçin 5 Öneri 2

Root’lu olsun ya da olmasın akıllı telefonunuzdaki içerikleri yedeklemeniz çok önemli. Cihazınızı bir sorun nedeniyle sıfırlamanız gerekebilir, cihazınız bozulabilir ya da çalınabilir. Bu durumda yedeği olmayan verilerinize ulaşmanız imkansız ya da çok zor bir hal alabilir. Root’lu akıllı telefonlarda sistem düzeyinde yedekleme yapılabiliyor. Bu tabloda ön plana çıkan araç Titanium Backup. Akıllı telefonda kurulu uygulamaları, sistem uygulamalarını, uygulama verilerini ve microSD karttaki içerikleri yedekleyebiliyor.

[appbox googleplay id=com.keramidas.TitaniumBackup]

Reklamlardan Kurtulun

Android Root'lu Akıllı Telefonlar İçin 5 Öneri 3

Hepimizin hayalindeki güneşli güzel günler içeren dünyada şüphesiz reklamlara yer yok fakat toz pembe bir rüyada yaşamıyoruz ve içerik üretenlerin de yaşamlarını sürdürmeleri için reklamlara ihtiyaç var. Root erişimi sağlanmış Android’li akıllı telefonlarda reklamlardan kurtulmak için AdAway uygulamasından yardım alınabiliyor. AdAway hosts dosyasında düzenlemeye giderek oyun, uygulama ve internet sitelerindeki reklamları engelleyebiliyor. Beyaz listeler oluşturarak dilediğiniz araçlar ve web sitelerindeki reklamları engelleme listesinin dışında tutabilirsiniz.

Pil Ömrünü İyileştirin

Android Root'lu Akıllı Telefonlar İçin 5 Öneri 4

Pil ömrü konusu akıllı telefon kullanıcıları için önem teşkil ediyor. Cihazınız harika bir kameraya, devasa bir ekrana, çok yüksek performanslı bir yongasetine sahip olabilir ancak piliniz tükendiği anda bunların hiçbir önemi kalmıyor. Root’lu Android telefonlarda pil ömrünü iyileştirmek için Greenify ve Amplify benzeri uygulamalardan yardım almak mümkün.

[appbox googleplay id=com.oasisfeng.greenify]

Xposed İle Özelleştirmeler Gerçekleştirin

Android Root'lu Akıllı Telefonlar İçin 5 Öneri 5

Xposed Framework Android’li akıllı telefonları özelleştirmek için kullanılabilecek çok önemli bir araç. Bu uygulamaya ekleyebileceğiniz modüllerle işletim sisteminin temel ayarlarına doğrudan erişebilir ve cihaza çeşitli işlevler katabilir ya da özelleştirmelere gidebilirsiniz. Uygulama ile sistem düzeyinde değişiklikler yapabiliyor olsanız da ilgili modülleri kaldırıp akıllı telefonu yeniden başlatarak yaptığınız değişiklikleri kolayca geri alabiliyorsunuz.