Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Ekolayzır Uygulamaları

Spotify gibi müzik servislerinin yükselmesinden sonra kullanıcılar daha fazla oranda hareket halinde müzik dinler hale geldiler. Artık kullanıcılar daha bilinçli ve daha net ses için arama yapıyor. Sistem genelinde farklı müzik uygulamalarına yer verilebilse de genel bir ayarlama bulunamıyor.

Android İçin En İyi Ekolayzır Uygulamaları

Sistem genelinde geçerli ekolayzır ayarları Android ile sunulmamakta. Bazı uygulamaların içinde kendi sundukları sese yönelik özel ekolayzır seçenekleri var ama uygulamadan uygulamaya geçip tekrar ayar yapmak mesele. Root gerektirmeyen klasik ekolayzır uygulamaları Android AudioEffects adlı sistemi esas alarak ekolayzır, sanallaştırma, yankı, çevre efektleri gibi işlemleri sunuyor. İşte marketteki seçenekler:

Equalizer

equalizer-571x500

Bol özellikli ve kullanımı kolay uygulama arabirimiyle de beğeni kazanıyor. Ücretsiz sürümde 11 ayar yüklü. Bas arttırma, çevresel ses ve güçlendirme seçenekleri de var. ID3 etiketlerine bakarak müzik türünü anlayıp buna uygun ekolayzır ayarına geçebiliyor. Temalar indirilip eklenebiliyor. Pro sürümü alırsanız size özel ekolayzır ayarlarını ekleyip saklayabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.smartandroidapps.equalizer]

Equalizer & Bass Booster

Equalizer-Bass-Booster-571x500

Bas arttırma, beş kanal ekolayzır, 15 seviyeli ses arttırma ve çevresel ses kontrolleri içeriyor. MP3 çalarken değişik görsel efektler ekranı kaplıyor. Cihazınızı taşıdıkça görsel efektler şekil değiştiriyor. Pro sürümü satın alırsanız reklamlar kaldırılıyor ve özel ayarlar kaydedilebiliyor.

[appbox googleplay id=music.bassbooster.equalizer]

Equalizer Music Player Booster

Equalizer-Music-Player-Booster-571x500

MP3 çalar, müzik ekolayzır ve bas arttırma özellikleri bir arada. Editörün Seçimi ödülü kazanan uygulama beş band ekolayzır destekli ve hazır 10 set var. Kendi setlerinizi oluşturup kaydedebilirsiniz. Sadece cihazdaki müzik dosyalarına etki ediyor. Spotify ve diğerlerine işlemiyor. Satın almayla reklamları kaldırabilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.djit.equalizerplusforandroidfree]

Equalizer Ultra Booster EQ

Equalizer-Ultra-Booster-670x376

10 band ekolayzır destekli bu seçenek root gerektirmeyen yegane seçenek. Sanallaştırma, yankı seviyesi, bas ve tiz ayar çubuklarına yer veriliyor. Ödemeyle Ultra modu aktifleştirirseniz preamp, ultra bas, gelişmiş Stereo efektleri, ara geçiş, çalma hızı düzenleme gibi artılar ekleniyor. Uygulama biraz karışık ve görünümü bilim kurgu havasında.

[appbox googleplay id=com.qodeSter.global.dsp]