Kategoriler
Konular

Android’li Akıllı Telefonu Ekrana Bakmadan Kullanın

Akıllı telefonların ufak ekranlarına sürekli bakanlar uzağa odaklanmadığı ve gözlerini kırpmadığından gözler kuruyup kötü sonuçlar doğabiliyor. Yeter artık diyor ve gözlerinizin sağlığını düşünmek istiyorsanız bu yöntemleri denemelisiniz…

Android’li Akıllı Telefonu Ekrana Bakmadan Kullanın

İster gözlerinizi bir süre dinlendirin, isterseniz de başka yerlere bakıp odaklanın ara vermeniz şart.

Telefon Sohbeti

AndroidPocketScreenOff-Talk

Telefonları konuşmak için icat ettiler. O zaman listenizdekileri arayıp hal hatır sormaya ne dersiniz? Bluetooth kulaklık varsa ellerinizi kullanmanıza gerek de yok. Elbette Facebook, Skype, WhatsApp gibi uygulamaları kullanarak da telefon konuşması gibi sohbet edebilirsiniz.

Müzik/Podcast Dinlemek

Eskiden özel MP3 çalarlar vardı ve ayrı olarak taşınırdı. Telefonunuzu müzik dinlemek için kullanmak gözleri dinlendirmek açısından hiç de fena bir fikir değil. Elbette yürüyerek ya da egzersiz yaparak da bir yandan müzik dinleyebilirsiniz.

Podcast ise özel kayıtlı radyo programları gibi dinleme ve bilgi sahibi olma imkanı veriyor. Bunları dinleme imkanı veren çok sayıda ücretsiz uygulama Play Mağaza ortamında hazır.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'un yenilenmiş olduğunu anlamak

Yolculuk Yapın

İster bulunduğunuz şehir içinde turlayın, alışveriş yapın, isterseniz başka bir şehirdeki akrabaları ziyaret edin, akıllı telefonu navigasyon gibi kullanıp gelen sesli yol tarifleriyle ekrana bakmadan kullanabilirsiniz. Google Haritalar başta olmak üzere çok sayıda harita ve navigasyon uygulaması ücretsiz.

Kayıt Yapın

AndroidPocketScreenOff-Google-Maps-Timeline

Her nerede olursanız olun kaydını tutmanıza olanak veren uygulamalar var. Google destekli uygulamalarla gezinti geçmişi tutup daha sonra harita üzerinde rotanızı görebilirsiniz. Bunun için Google uyumlu My Tracks kullanabilirsiniz.

Benim Rota
Benim Rota
Developer: Daniel Qin
Price: Free

Aktivite Takibi

Fitness uygulamaları sayesinde adım sayma, gidilen yol, yakılan kalori gibi işlemlerin takibini tutabilirsiniz. Çok sayıda ücretsiz uygulama bulunuyor. Akıllı saat varsa bunları aksesuar gibi kullanıp daha iyi veri toplamak mümkün.