Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Sürekli Çevrimiçi Görünmek

Android’li akıllı telefonlarda WhatsApp‘ta Sürekli Çevrimiçi Görünmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. WhatsApp mobil platformlarda şu ana kadar en çok kullanıcıya erişen anlık mesajlaşma uygulamalarından birisi konumunda. Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta arkadaşlarınızın o an çevrimiçi olup olmadığını görüntüleyebiliyorsunuz. Aynı şekilde arkadaşlarınız da sizin çevrimiçi olup olmadığınızı görebiliyor. Çeşitli sebeplerle WhatsApp‘ta Sürekli Çevrimiçi Görünmek isteyebilirsiniz. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda bunun için yapabileceğiniz bir şeyler var.

WhatsApp çalıştıramayan telefonlarda WhatsApp'ı kullanmanın yolu ...

WhatsApp: Sürekli Çevrimiçi Görünmek

Öncelikle akıllı telefonunuzda kurulu olan WhatsApp’ı son sürüme güncelleyin.

Bunun ardından Android’li telefonunuzda Settings -> About Phone -> Build Number (Ayarlar – Telefon Hakkında – Sürüm Numarası) yolunu izleyin ve bu seçeneğe art arda 7 kez dokunun. Developer Options (Geliştirici Seçenekleri) menüsü etkinleşecektir. Bu menüden de Stay awake seçeneğini etkinleştirmelisiniz.

WhatsApp Sürekli Çevrimiçi Görünmek 1

Bu seçeneği etkinleştirdiğinizde akıllı telefonunuzun ekranı siz kilit tuşuyla ekranı kapatmadığınız sürece sürekli olarak açık kalacaktır. İnternet bağlantısının aktif olmasını sağlayın ve WhatsApp’ı açın. Bu koşulları sağladığınızda WhatsApp’ta sürekli çevrimiçi görüneceksiniz.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

WhatsApp‘ta Sürekli Çevrimiçi Görünmek için üçüncü parti bir uygulamadan da yardım alabilirsiniz. Aynı uygulama ile GPS uygulamasını kullanırken, favori uzaktan kumanda uygulamanızı çalıştırırken, film ya da slayt gösterisi yürütürken de ekranın sürekli açık kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu kullanışlı uygulamanın adı Stay Alive! Keep screen awake. Yüklemek için Google Play mağazasında uygulamayı aratabilir ya da aşağıdaki widget’a dokunabilirsiniz.

WhatsApp Sürekli Çevrimiçi Görünmek 2