Kategoriler
Konular

Android İçin Veri Akışı Gerektirmeyen Çevrimdışı Uygulamalar

Telefonunuzun çalışır ve işe yarar olması için internete bağlanması şart değil. Doğru biçimde planlama ve ön hazırlık gerçekleştirirseniz daima okuyacağınız bir içerik olur ve hatta Wikipedia ve Twitter gibi uygulamaları bile internetsiz kullanabilirsiniz.

Android İçin Veri Akışı Gerektirmeyen Çevrimdışı Uygulamalar

Bu sayede mobil internet paketine gerek duymadan ve ödeme yapmadan keyif sürmeniz olası. İşte size yardımcı olacak yöntemler:

Haberleri Çevrimdışı Okumak: FeedMe

Geniş bir RSS listeniz olsa bile sabahları gazete okumak yerine bundan faydalanmanızın yolu FeedMe uygulamasından geçiyor. Resmi Feedly uygulamasının düzene oturtulmuş hali olan bu uygulama tam kapsamlı olarak çevrimdışı eşleştirme gerçekleştiriyor yani eşleştirme bittikten sonra internet olmadan tüm haberleri okuyabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android için en iyi gökyüzü / uzay gözlem uygulamaları
FeedMe (RSS Reader | Podcast)
FeedMe (RSS Reader | Podcast)
Developer: dataegg
Price: Free

Çevrimdışı Podcast Dinlemek: PlayerFM

player-fm-offline-podcasts

Kısa yolculuklarda ekrana bile bakmadan podcast yayınlarını dinleyip zaman geçirebilirsiniz. Genelde bunlar internet olmadan işlemez ama PlayerFM kurarsanız ücretsiz podcast yayınlarını indirip sonra internet olmadan ve reklamlarla boğuşmadan dinleyebilirsiniz.

Podcast Uygulaması:PlayerFM
Podcast Uygulaması:PlayerFM
Developer: Maple Media
Price: Free

Çevrimdışı Tatil: Google Haritalar

google-maps-offline

Akıllı telefonun hayatımıza kattığı en büyük değişimlerden biri navigasyon ve yol tarif uygulamaları. En başarılısı olan Google imzalı Haritalar artık çevrimdışı kullanılabilecek biçimde harita alanı seçip indirme ve cihazda depolama desteği veriyor.

İlginizi Çekebilir:  Android'den Windows nasıl yüklenir?
Google Haritalar
Google Haritalar
Developer: Google LLC
Price: Free

Çevrimdışı Wikipedia Okumak: Kiwix

Günümüzde ansiklopedi denince akla Wikipedia geliyor ve artık sayfalar karıştırmaya, raflar doldurmaya gerek yok. Kiwix ise size kolaylık sağlayıp çevrimdışı Wikipedia arşivi sunuyor. Bunun için öncesinde arşivi indirmeniz şart.

Kiwix - offline Vikipedi
Kiwix - offline Vikipedi
Developer: Kiwix Team
Price: Free