Kategoriler
Rehberler

Android: Kayıtlı Wi-Fi Ağların Parolalarını Görmek

Android yüklü akıllı telefonunuzu kullanarak çok sayıda farklı ortamda kablosuz ağa bağlanmış olabilirsiniz ve bunlara ait parolaları girip bağlandığınızda kayıt listesine alınarak bir sonraki sefer anında bağlanmanız (elbette parola değişmemişse) sağlanır.

Android: Kayıtlı Wi-Fi Ağların Parolalarını Görmek

Bir süre sonra bu ağlara ait adları listede görseniz de parolaları görmeniz mümkün olmaz. Android işletim sistemi ağ adlarını gösterir ama parolaları görmenize izin vermez. Bu ağı biriyle paylaşmanız gerekirse parolayı tekrar bulmanız şart olur. Neyse ki bu girdiğiniz parolaları görmenize imkan veren bir hile bulundu.

İlginizi Çekebilir:  TikTok videosu indirme

Maalesef bu uygulama sadece root edilmiş Android cihazlarda kablosuz ağ parolasını bulup gösterebiliyor. Elbette sadece daha önceden bağlandığınız parolalı ağlarda işe yarıyor ve parolası bilinmeyen diğer Wi-Fi ağları kırıp parolasını size göstermiyor!

WiFi-Key-Recovery-App

Bu amaca hizmet eden iki uygulama hazır. Wii-Fi Key Recovery kullanarak yaptığımız denemelerde başarılı sonuçlar elde ettik ama 2012 yılından beri güncellenmiyor olması affedilir türden değil.

Wi-Fi Passwords uygulamasıysa güncellemeleri süren tercih edilecek bir uygulama ama pek özelliği yok.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Sidecar özelliği nedir ve nasıl kullanılır?

WiFi-Passwords-App

WiFi Passwords [ROOT]
WiFi Passwords [ROOT]
Developer: Laurențiu Onac
Price: Free

Bu noktada tercih sizin. İstediğinizi kurun, çalıştırdıktan sonra sorulunca root yetkisi verin. Önceden saklanan Wi-Fi ağların listesi gelecek. Parola içerenlerin altında bu parolayı göreceksiniz. İki uygulama da SSID ile ağ aramanıza imkan veriyor. Ekran görüntüsü alıp arkadaşa gösterebilirsiniz ama listeyi dışa aktarmak istiyorsanız uygulama içi paylaşım menüsünü kullanabilirsiniz.