Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Windows Not Defteri Uygulamasını Kullanmak

Android‘li akıllı telefonlarda Windows Not Defteri uygulamasını kullanmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Windows işletim sistemindeki Notepad / Not Defteri uygulaması basit bir metin editörü. Bu araç yıllardır Windows’un bir parçası konumunda. İşletim sistemi güncellemelerinden pek nasibini almasa da yoluna istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Windows’taki Not Defteri’ni Android’li akıllı telefonunuzda kullandığınızı hayal edin! Real Notepad : Notebook uygulaması oldukça gerçekçi, Windows Notepad / Not Defteri aracına fazlasıyla benzeyen bir çözüm. Android’de Windows Not Defteri programına oldukça yakın bir kullanım deneyimi sağlayabiliyor.

Android: Windows Not Defteri Uygulamasını Kullanmak

Android Windows Not Defteri Uygulamasını Kullanmak 1

Uygulamayı kullanabilmek için root erişimini sağlamak durumunda değilsiniz. Uygulama ile kopyala / yapıştır yapabilir, fontu özelleştirebilir; dosyaları TXT, HTML ve benzeri formatlarda kaydedebilirsiniz.

Real Notepad : Notebook’u akıllı telefonunuza yükleyin ve çalıştırın. Uygulama tıpkı Windows yazılımı gibi görünüyor ve bu işletim sisteminin karakteristiğini taşıyor. File, Edit, Format ve Help menüleri yine üst kısımda bulunmakta, yalnızca View menüsünü içermiyor.

Android Windows Not Defteri Uygulamasını Kullanmak 2

Yeni bir dosya oluşturmak için uygulamayı çalıştırın. Dosya alıştığımız üzere Untitled.txt adıyla oluşturulacak. Metin oluşturmaya başlayabilir, yazdığınız içeriklerin çıktısını alabilir ya da File – Exit yolunu izleyerek uygulamayı kapatabilirsiniz. Edit menüsü altından kes, kopyala, yapıştır, sil ve geri al işlevlerine ulaşmak mümkün. Burada arama (Find) ve yer değiştirme (Replace) seçenekleri de yer alıyor.

Format – Font yolunu izleyerek yazı tipini değiştirebiliyorsunuz. Tıpkı Windows Not Defteri’nde olduğu gibi tüm metin için yalnızca bir font atayabilirsiniz. Bir metin dosyasında birden fazla yazı tipi kullanamıyorsunuz.