Kategoriler
Konular

Gerçek Zamanlı Bildirim Uygulamaları

İnternet sitelerinin sayısı artıyor ve takip eden kullanıcılar güncellemeleri öğrenmek için RSS linklerine üye oluyor ama bu tür çözümler her an karşımızda değil. Örneğin ayrı ayrı uygulamaların kendi bildirim mesajları ve sesleri var. Destek yoksa başka çözümler kullanmak da gerekebiliyor.

Gerçek Zamanlı Bildirim Uygulamaları

Aklınıza gelen hemen hemen her konuda sizi bilgilendirebilen ve bildirimleriyle harekete geçmenize imkan veren hayat kolaylaştırıcı çeşitli uygulamalar var.

Hooks

Bu Android uygulamasını kullanarak her tür bildirim ayarlayabilirsiniz. Tuttuğunuz takımın maçı olduğunda ya da diziniz başlamak üzere olduğunda bildirim alabilirsiniz. Beklediğiniz bir paket kargoda olduğunda güncellemeleri veren bildirimler çekebilirsiniz.

[appbox googleplay id=com.hooks.android]

Buna benzer biçimde Pushbullet ve IFTTT uygulamaları da özel bildirimler için kullanılabiliyor ama ikisi de bildirim yerine öncelikli kontrol sistemi olarak çalışıyor. Hooks ise aradığınız çözüm olabilir.

Desktop Notifications for Android

desktop-notifications

Ücretsiz bir Pushbullet alternatifi denebilir. Chrome ya da Firefox tarayıcı eklentisini kurmak için https://notifications.hcilab.org/ adresi kullanılabilir. Denemeler sırasında bu alternatif seçenekten memnun kaldık ve sorun yaşamadık. Şimdilik basit bir seçenek ve çok fazla özellik sunulmuyor. Örneğin SMS’leri masaüstüyle eşleştirme desteği yok. Pushbullet’in premium yapıya geçip aylık ücret istemesinden rahatsız olanlar denemeli diyoruz.

[appbox googleplay id=org.hcilab.projects.notification]