Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: Bir Hesabın Tüm Paylaşımları İçin Bildirim Almak

Instagram‘da Bir Hesabın Tüm Paylaşımları İçin Bildirim Almak adına izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Bildiğiniz gibi Instagram’da kilitli profiller dışındaki dilediğiniz hesabı onay gerektirmeden takibe alabiliyorsunuz. Bir Instagram hesabını takip ettiğinizde ilgili hesaptan yapılan paylaşımları içerik akışınızda görebiliyorsunuz. Takip ettiğiniz bir hesaptan canlı yayına başlandığında derhal bildirim alıyorsunuz. Fakat fotoğraf ya da Story paylaşımlarında bu şekilde bir bildirim gelmiyor. Uygulamayı açtığınızda Story’leri arayüzde üst kısımda görebiliyorsunuz. İlgili kişinin paylaşımlarına bakmak için profil sayfasını ziyaret etmeniz gerekiyor. Durum şu ki esasında bunu yapmak zorunda değilsiniz. Instagram‘da Bir Hesabın Tüm Paylaşımları İçin Bildirim Almak mümkün. Dilerseniz bunun için yapmanız gerekenlere geçelim.

Stalkerlar Üzgün: Instagram, Takip Sekmesini Bu Hafta Kaldıracak ...

Instagram: Bir Hesabın Tüm Paylaşımları İçin Bildirim Almak

Paylaşımları için bildirim almak istediğiniz hesabın profiline gidin. Sağ üst kısımdaki, üç noktadan oluşan butona dokunun. Hem iOS hem de Android uygulamasında işlem bu şekilde. Açılan menüden Turn on Post Notifications seçeneğine dokunun. İlgili hesaptan her fotoğraf paylaşıldığında bildirim alacaksınız.

Instagram Bir Hesabın Tüm Paylaşımları İçin Bildirim Almak 1

Bu işlem hem açık hem de kilitli profiller için uygulanabiliyor. Takip etmediğiniz bir hesap için bildirimleri etkinleştiremiyorsunuz. Instagram’da sizin takip ettiğiniz bir hesap uzun süredir paylaşım yapmadıktan sonra paylaşım yaptığında size ilgili hesapla ilgili bildirim gelebilir, bu ondan farklı bir özellik. Bu bildirimleri devre dışı bırakmak söz konusu değil.

Paylaşımları için bildirimlerini etkinleştirdiğiniz hesaptan gelen bildirimleri bir süre sonra devre dışı bırakmak isteyebilirsiniz. Bunun için ilgili hesabın profilini ziyaret edin. Arayüzde sağ üst kısımda yer alan ve üç noktadan oluşan butona dokunun. Karşınıza gelen menüdeki Turn off Post Notifications seçeneğini kullanın.