Kategoriler
Rehberler

Android: Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak

Android‘li akıllı telefonlar için bilgisayardan ekran görüntüsü almak adına izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Android işletim sistemli akıllı telefonunuzdan çok sayıda ekran görüntüsü alıp bunları daha sonra kişisel bilgisayarınıza aktarma gereği hissedebilirsiniz. Bunun için normalde ekran görüntüsü telefonunuzdan almanız, daha sonra görselleri Bluetooth, USB kablosu ya da bulut depolama hizmetleri aracılığıyla bilgisayarınıza aktarmanız gerekecek. Fakat AirDroid uygulaması ile doğrudan bilgisayardan ekran görüntüsü almak mümkün. Dilerseniz bunun için izlemeniz gereken aşamalara yakından bakalım.

Android: Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak

Öncelikle Google Play uygulama mağazasından aratarak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak AirDroid: Remote access & File uygulamasını akıllı telefonunuza yükleyin.

Android Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak 1

[appbox googleplay id=com.sand.airdroid&hl=en]

Şimdi Android işletim sistemli akıllı telefon ve bilgisayarınızı aynı Wi-Fi ağına bağlayın. Bu sayede akıllı telefonunuza bilgisayarınızdan ulaşabileceksiniz.

Android Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak 2

AirDroid uygulamasını çalıştırın. Arayüzde bir IP adresi ve port göreceksiniz. Bu bağlantı ve port numarasını not alın ya da doğrudan QR kod tarayıcısını kullanın.

Android Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak 3

Bilgisayarınızda web tarayıcısını çalıştırın, web.airdroid.com internet sitesine erişin. Burada Scan QR Code bölümünü göreceksiniz.

Android Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak 4

AirDroid uygulamasını akıllı telefonunuzda açın. Web tarayıcısında görüntülediğiniz QR kodu uygulama aracığıyla tarayın. Kişisel bilgisayarınız Android telefonunuzla başarıyla eşitlenecek ve cihazlar arasında bağlantı kurulacaktır.

Android Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak 5

Bağlantı kurulduktan sonra web tarayıcısında AirDroid arayüzünü kullanabilecek ve akıllı telefonunuzla etkileşime girebileceksiniz. Tarayıcıda yer alan simgeler arasından Screenshot’a tıklayın.

Android Bilgisayardan Ekran Görüntüsü Almak 6

Artık akıllı telefonunuzdan dilediğiniz gibi ekran görüntüsü alabileceksiniz. AirDroid’in çok sayıda farklı özelliğe ev sahipliği yaptığını sözlerimize ekleyelim.