Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Pushbullet Alternatifleri

Android dünyasının son yıllardaki en faydalı uygulamalarından biri olarak kabul edilen Pushbullet, PC ile akıllı telefon arasında köprü görevi yaparak kablosuz dosya aktarma, SMS gönderme gibi işlemleri basitleştirdi ama popülerleştikten sonra ücretsiz yapıyı bırakıp ödeme ister hale geldi.

Android İçin En İyi Pushbullet Alternatifleri

Her ne kadar ücretsiz sürüm olsa da önceki haline kıyasla büyük oranda özellikler kırpılmış durumda. Pro sürüm içinse bir kerelik değil aylık ödeme istenmesi itici kılıyor. İşte alternatif olarak beliren seçenekler:

AirDroid

Temelde Pushbullet gibi işleyen bir alternatif arıyorsanız AirDroid akla geliyor. Bildirimlerin iletimi, dosya ve klasör aktarımı, uzaktan arama gibi işlemleri aynen destekliyor. Aynı zamanda daha fazlasını bile yapabiliyor. Bunlardan biri kamera görüntüsünü uzaktan alabilmek. Eksi olansa Pushbullet kadar kullanıcı dostu olmaması. Bunda da ödeme seçeneği sunuluyor ama aylık ödemeler çok daha cazip.

[appbox googleplay id=com.sand.airdroid]

Pushline

android-pushbullet-alternative-pushline

Adıyla bile Pushbullet izleri taşıyan bu uygulama basit ifadeyle tam bir klon kopyası. Anlaşılmaz biçimde ücretsiz ve reklam bile yok. Premium sürüm gibi bir seçenek bile sunulmuyor. Pushbullet’in bildirim, SMS yazma, not/link gönderme gibi özellikleri mevcut. Sadece dosya aktarımına destek vermiyor.

[appbox googleplay id=com.getpushline]

MightyText

PC’den ücretsiz SMS gönderme konusunda en iyi seçeneklerden biri. Ancak bu seçenekte uygulama kurmadan bir siteyi ziyaret ediyorsunuz. Notlar, bildirimler, fotoğraflar, SMS ve videolar Android cihazlarla internet tarayıcıları arasında eşleştirilebiliyor: https://mightytext.net Pro sürüme aylık ödeme yapılınca numara engelleme gibi özellikler ekleniyor ve reklamlar gizleniyor.

Yappy

MightyText gibi Android cihazınızı masaüstü PC ile eşleştirmek için Chrome ya da Firefox eklentisini de kurmanız gerekiyor. Daha basit bir seçenek ve kriptolu SMS gönderme, bildirim eşleştirme, uzaktan arama başlatma sunuluyor. Ücretsiz sürümde sınırlama yok ama reklamları kaldırmak için Pro sürüme aylık ödeme yapmak gerekiyor. Aynı zamanda arama gibi özellikler ekliyor. https://www.yappy.im/

Send Anywhere

Dosya gönderme konusunda iddialı olan bu uygulamanın Windows, Mac ve Linux sürümleri de var. Aynı zamanda Android dışında iOS, Windows Phone, Amazon Kindle ve Chrome eklentisi olarak da sunuluyor. Gönderilen dosyanız önce Send Anywhere sunucusuna gönderiliyor ve altı haneli kod oluşturuluyor. Bunu giren herhangi biri dosyayı indirebiliyor ama sadece on dakikayla sınırlı depolanıyor. Tamamen ücretsiz ve gönderilebilen dosya sınırlaması yok. https://send-anywhere.com/