Kategoriler
Konular

Az Bilinen Google Now on Tap Özellikleri

Google’ın Siri rakibi olarak geliştirdiği Now adlı asistan zaman içinde ilerleme gösterdi ve Android 6.0 Marshmallow sürümüyle birlikte güncellemeden geçmiş Now on Tap kullanıma girdi. Acaba yeni sürümle gelen bazı kolaylıkların farkında mısınız?

Az Bilinen Google Now on Tap Özellikleri

Artık sadece Google aramaları ve sesli komutlar için değil, diğer uygulamalar içinde de farklı işlemler için Google yardıma çağrılabiliyor. Bir diğer yenilik üçüncü parti uygulamalarla entegre olabilmesi. İşte farkında olmadığınız dört Google Now on Tap kolaylığı.

Hızlı Sözlük

google-now-on-tap-dictionary-1

iOS cihazlarda bir metni seçip tanımla komutu verip açıklama alabiliyoruz ama Android buna destek vermiyordu. Artık tek yapmanız gereken kelime seçip Home butonunu uzun basılı tutmak ve ardından beliren menüden sadece kelimeyle ilgili tanımlamaların gösterilmesini beklemek.

İlginizi Çekebilir:  Android'de telefonda ses değiştirme

Tuş Kombinasyonu Olmadan Ekran Görüntüsü

Uzman kullanıcılar bir eliyle yemek yerken diğer eliyle telefon kullanmaya alışık. Ama bu tür anlarda ekran görüntüsü almak için aynı anda güç ve ses kısma butonlarına basmak zor gelebilir. Google Now on Tap sayesinde artık Home butonunu basılı tutup paylaş seçtikten sonra ekran görüntüsü çekmek ve paylaşmak mümkün.

Hızlı Kısayollar

google-now-on-tap-quick-shortcuts-1

iOS ile gelen kontrol panelinde hızlı ayarlar ve kısayollar el altında. Google Now on Tap ile artık Home butonuna basınca kısayollar geliyor. Bunlar arasında hatırlatıcı, sayaç, alarm gibi kısayollar var. Başka uygulamalar çağırmak için sesli komut verebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  11 adet gizli Google oyunu

Görüntüyle Nesne Tanımlamak

google-now-on-tap-image-search-1

Google’ın gelişmiş mekanik öğrenme algoritması ilerleme gösterdi. Google Photos daki gibi bu sayede nesneler tanımlanabiliyor. Kamera uygulamasını açın ve bir nesneye doğrultup Home butonuna basılı tutun. Benzer işlem galerideki fotoğraflar için de yapılabilir. Ardından arama gerçekleşecek ve bu nesnenin ne olduğu, kullanıcı yorumları ve puanı vb gösterilecek.