Kategoriler
Apps & Oyunlar

WhatsApp: Dosyaların Otomatik İndirilmesini Engellemek

WhatsApp‘ta Dosyaların Otomatik İndirilmesini Engellemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta arkadaşlarımıza fotoğraf, video, ses kaydı veya döküman gönderebiliyoruz. Neredeyse tüm anlık mesajlaşma uygulamalarında bu özellik bulunmakta. İnsanlar bu türden dosyaları sıkça paylaşmayı tercih ediyor. Anlık mesajlaşma uygulamalarındaki bu dosya paylaşım özelliği oldukça yararlı oluyor. Fakat bazen internet paketiniz, pil seviyeniz ve boş depolama alanınız için sıkıntı yaratabiliyor. WhatsApp‘ta medya dosyaları size gönderildiğinde cihaza otomatik olarak indirilmekte. Uygulamada Dosyaların Otomatik İndirilmesini Engellemek isteyebilirsiniz.

En iyi 50 WhatsApp ipucu

WhatsApp: Dosyaların Otomatik İndirilmesini Engellemek

WhatsApp’a gidin. Sağ üst kısımdaki üç noktadan oluşan simgeye dokunun ve Settings‘e erişin. Data and Storage Usage seçeneğine dokunun. Burada Media Auto-Download bölümünden fotoğraf, ses, video ve dökümanlar için otomatik indirilme seçeneklerini düzenleyebiliyorsunuz.

WhatsApp Dosyaların Otomatik İndirilmesini Engellemek 1

Her dosya tipi için üst seçenek bulunmakta: Dosyalar Wi-Fi ve hücresel ağ etkinken otomatik indirilebiliyor, akıllı telefon yalnızca Wi-Fi ağına bağlıyken otomatik indirilebiliyor ya da hiçbir koşulda otomatik indirilmiyor. WhatsApp’ta içeriklerin otomatik indirilmesini engellemek için Never seçeneğini işaretleyebilirsiniz. Otomatik indirme özelliği sizi 3G / 4G paketinizi hızla bitirdiği için rahatsız ediyorsa burada Wi-Fi seçeneğini tercih edebilirsiniz.

WhatsApp Dosyaların Otomatik İndirilmesini Engellemek 2

WhatsApp’ta otomatik dosya indirme özelliğini kapattığınızda size gönderilen dosyalar sohbet penceresinde üzerinde indirme butonu yer alacak şekilde görüntüleniyor. Ön izlemesini yapamıyorsunuz. Görüntülemek için üzerine dokunarak indirmeniz gerekiyor. Dosyanın üzerine dokunduğunuzda Wi-Fi ya da hücresel veri paketini kullanıyor olmanız fark etmeksizin indirme işlemi gerçekleştiriliyor.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?