Kategoriler
Rehberler

Android: Akıllı Telefonlar Arasında Ekran Paylaşımı

Android‘li akıllı telefonlar arasında ekran paylaşımı gerçekleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları ele alacağız. Bugün tüm dünyadaki akıllı telefonların % 70’inden fazlasında Android işletim sistemi çalışmakta. Farklı donanımsal özelliklerdeki akıllı telefonlarla üst düzey uyum gösterebilmesi ve geniş özelleştirme olanakları Android işletim sistemini ön plana çıkarıyor. Zaman zaman arkadaşlarınıza veya yakınlarınıza bir şeyler anlatmak / göstermek için ekran paylaşımı yapma gereği hissedebilirsiniz. Takipçilerimizin bir kısmının bu özelliğe kişisel bilgisayarlarında Team Viewer yazılımı aracılığıyla aşina olduğunu biliyoruz. Android‘li akıllı telefonlar arasında ekran paylaşımı yapmak da mümkün, üstelik yayın aynı anda birden fazla cihaza yapılabiliyor. Bu işlem için tahmin edebileceğiniz üzere üçüncü parti bir uygulamadan yardım alacağız.

Android: Akıllı Telefonlar Arasında Ekran Paylaşımı

Öncelikle akıllı telefonunuza Google Play mağazasında arama yaparak veya aşağıdaki widget üzerinden ScreenMeet Easy Phone Meeting uygulamasını yükleyin.

[appbox googleplay id=com.projector.screenmeet&hl=tr]

Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Bir kullanıcı hesabı oluşturup oturum açmanız gerekecek. Bu noktada basitçe Google hesabınızla oturum açmayı da tercih edebilirsiniz.

Android Akıllı Telefonlar Arasında Ekran Paylaşımı 1

Uygulama arayüzünde bir uyarı penceresi açılacak ve ekran paylaşımı yoluyla gerçekleştirdiğiniz ilk 10 buluşmanın ücretsiz olduğu, sonrasında ise ücretli abonelik edinmeniz gerektiği belirtilecektir.

Android Akıllı Telefonlar Arasında Ekran Paylaşımı 2

Arayüzde akıllı telefonunuzdaki ekran aktivitesini paylaşmanıza olanak sağlayan bağlantı belirecek. Bunu ekranı paylaşmak istediğiniz arkadaşlarınıza ulaştırmalısınız.

Android Akıllı Telefonlar Arasında Ekran Paylaşımı 3

Start Now butonuna dokunarak ekran paylaşımı için yayına başlayabilirsiniz.

Android Akıllı Telefonlar Arasında Ekran Paylaşımı 4

Gönderdiğiniz internet sitesi bağlantısı aracılığıyla arkadaşlarınız Android’li akıllı telefonunuzdaki ekran aktivitelerini takip edebilecek. Birden fazla arkadaşınızın ekrandaki görüntüyü aynı anda izleyebileceğini sözlerimize ekleyelim.