Kategoriler
Rehberler

Bilgisayardaki Sesi Android Telefona Aktarmak

Windows‘lu bilgisayardaki sesi Android telefona aktarmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android telefon ve kişisel bilgisayarınız arasındaki iletişimi farklı şekillerde nasıl sağlayabileceğinize daha önce çok kez değinmiştik. Çeşitli uygulamalar yardımıyla kablosuz dosya aktarımı; bilgisayardan bildirim görüntüleme, telefon görüşmesi yapma, mesaj gönderme, ekran görüntüsü alma gibi birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Bu yazımızda ise Windows işletim sistemli bilgisayardaki sesi Android telefona aktarmak için ne yapmanız gerektiğine değineceğiz. Ses aktarımının kablosuz olduğunu belirtelim.

Bilgisayardaki Sesi Android Telefona Aktarmak

Öncelikle Windows işletim sistemli bilgisayarınıza SoundWire server yani sunucu yazılımını indirip yüklemeniz gerekecek. Yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Kurulumun ardından yazılımı çalıştırın, karşınıza ekran görüntüsündeki arayüz gelecektir.

Bilgisayardaki Sesi Android Telefona Aktarmak 1

Programın arayüzünden sesle ilgili dilediğiniz düzenlemeleri gerçekleştirebiliyorsunuz.

Şimdi Android işletim sistemli akıllı telefonunuza Google Play mağazasında arama yaparak ya da aşağıdaki widget’a dokunarak ücretsiz SoundWire uygulamasını yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri
SoundWire - Audio Streaming
SoundWire - Audio Streaming
Developer: GeorgieLabs
Price: Free

Kurulumun ardından uygulamayı akıllı telefonunuzda çalıştırın. Karşınıza Server ibareli boş bir kutucuk gelecek.

Bilgisayardaki Sesi Android Telefona Aktarmak 2

Bilgisayardaki SoundWire sunucu yazılımının arayüzündeki IP adresini not edin ve bu yerel IP adresini akıllı telefon uygulamasındaki kutucuğa girin.

Uygulama arayüzündeki SoundWire simgesine tıklayın, bağlantı oluşturulacak ve akıllı telefonunuz ile bilgisayarınız arasında iletişim sağlanacaktır.

Bilgisayardaki Sesi Android Telefona Aktarmak 3

Android işletim sistemli akıllı telefonunuza aktarmak istediğiniz sesi / müziği oynatabilirsiniz.

En iyi sonucu elde etmek için ekolayzır ayarlarını dilediğiniz gibi düzenleyebiliyorsunuz.

Bilgisayardaki Sesi Android Telefona Aktarmak 4

İşlem bu kadar basit! Gördüğünüz gibi SoundWire uygulamasıyla Windows PC’den yürüteceğiniz sesleri Android telefonunuza kolayca, üstelik kablosuz şekilde aktarabiliyorsunuz. Bu işlem için Windows PC ve Android telefonun aynı kablosuz ağa bağlı olması gerektiğini belirtelim.