Kategoriler
Konular

Hayat Kolaylaştıran iPhone Widget’ları

iOS 8 ile gelen en ilgi çekici ama bir o kadar da arka planda kalmış yeniliklerden biri bildirim merkezine eklenebilen widget’lar oldu. Artık jailbreak yapmanıza gerek kalmadı. Sadece parmağınızı yukarıdan aşağı sürükleyin ve her tür bilgiye kolayca erişin…

Hayat Kolaylaştıran iPhone Widget’ları

Güncellenen uygulamalar bu desteği eklediler ve sayı çoğaldı. Bu alana girince widget’ların en altına inerek yenilerini ekleyebilir ya da istemediklerinizi kaldırabilirsiniz. İşte önereceğimiz en faydalı widget’lar:

Vidgets

Vidget-e1438901120975

Çok sayıda uygulama ve özelliğe ait bilgiyi gösterebiliyor. iMessage, Twitter, Skype, Facetime, saat, takvim, batarya, işlemci kullanımı gibi uygulama ve sistem bilgilerini gösterip kolaylıklar sağlıyor. Hava durumu bilgisini gösterebiliyor. Organize etmek için ayırıcılar kullanılabiliyor, yerler düzenlenebiliyor. Görünümü başarılı ve Apple yapmış izlenimi veriyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi 7 fotoğraf kolaj uygulaması
‎Vidgets
‎Vidgets
Developer: Less Code Ltd
Price: Free+

Widget

Widget-e1438908673760

Hava durumu, batarya, takvim gibi sık bakılan bilgileri ekrana getiriyor. Avantajlı yanıysa bunları ciddi anlamda büyük ve etkileyici sembollerle gösterebiliyor olması. Hava durumu bilgisine altı günlük tahminler de eklenmiş. Her bir bileşene özel farklı görünümler seçilebiliyor. Reklamları kaldırmak için uygulama içi satın alma var.

‎Widget - Add to Home Screen
‎Widget - Add to Home Screen
Developer: WayDC
Price: Free+

NC Twitter Widget

NCTwitter-e1438911520378

Twitter zaman çizelgenizdeki en yeni girdiler anında görülebiliyor. Daha da iyisi ekrandan ayrılmadan bu güncel tweet’ler ile etkileşime girebiliyorsunuz ama maalesef yeni tweet atamıyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone'da bildirimlerin gecikmesi ve çözüm önerileri
The app was not found in the store. 🙁

Feeday

feeday-e1438901477606

Az önceki Twitter widget uygulamasının Instagram için hazırlanmış versiyonu. Ücretsiz sürümle en yeni üç fotoğraf görülebiliyor. Ödemeli sürüme terfi edince altı ya da dokuz görsel seçilebiliyor. Tıklarsanız Instagram açıp gösteriyor.

Feeday for Instagram
Feeday for Instagram
Developer: Arcangelo Fiore
Price: Free+

Tap to Share

TapToShare-e1438911412237

Uygulamanın getirisi istediğiniz bir anda kolay biçimde Facebook, Twitter, iMessage ya da E-posta esaslı gönderileri girmek ve göndermek. Kısayollar eklemekle kalmıyor aynı zamanda akış güncellemelerini de gösterebiliyor. Basit sürüm ücretsiz ama reklamları kaldırmak ücretli. Daha da pahalı olan üst sürümde gelen güncellemelerle etkileşime girilebiliyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi pil tasarrufu uygulamaları
‎TapToShare
‎TapToShare
Developer: Nonthawat Srichad
Price: Free+

Agenda+

agenda-e1438911388804

Bildirim merkezi üzerinden üretkenlik arttırmak istiyorsanız bunu kurarak takvimi ve hatırlatıcıları kolayca detaylı biçimde görebilirsiniz. Elbette yüklü uygulamalarınızdan bilgi çekiyor ama daha fonksiyonel ve çekici bir sunum yapıyor. Tamamlanan işlemleri kolayca yapıldı olarak işaretleyebilirsiniz. Ayrıca artıya tıklayıp takvime yeni girdi ekleyebilirsiniz.

‎Agenda+ | Calendar & Reminder Widget
‎Agenda+ | Calendar & Reminder Widget