Kategoriler
Rehberler

Android Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü

Android‘li akıllı telefonlardaki Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü konusunu ele alacağız. Android’li orta / üst düzey akıllı telefonlarda sıkça karşımıza çıkan hızlı şarj özelliğiyle cihazlarımızı kısa süre içerisinde şarj edebiliyoruz. Bazen pili bitmek üzere olan akıllı telefonu birkaç dakika için şarj etmek cihazı onlarca dakika kullanabilmemizi sağlıyor. Tüm bunlar kulağa hoş gelse de akıllı telefonlarda hızlı şarj olmama sorunu baş gösterebiliyor. Dilerseniz Android‘li akıllı telefonlarda Hızlı Şarj Olmama Sorunu ile karşılaşıldığında neler yapılabileceğine bakalım.

Android Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü

Kabloyu Güven Altına Alın

Android Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü 1

Bu tip sorunlarda kablonun doğru şekilde takılmamasının büyük ölçüde payı var. Kablonun doğru şekilde takıldığından emin olsanız dahi çıkarın ve tekrar yerleştirin. Android telefonunuz ile kablo arasında boşluk kalmadığından emin olun.

Akıllı Telefonu Yeniden Başlatın

Android Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü 2

Kabloyu kontrol ettikten sonra sorununuz çözülmediyse cihazı yeniden başlatmanız işe yarayabilir. Akıllı telefonun kablosunu çıkarın. Cihazı kapatın. En az 15 saniye boyunca bekleyin. Cihazı açın. Boot ekranı geçtikten sonra akıllı telefonu tekrar şarja takın.

İlginizi Çekebilir:  Yüksek fiyata cep telefonu alan yerler

Pili Tamamen Boşaltın

Android Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü 3

Akıllı telefonunuzun pil seviyesini % 0’a kadar çekmek ve sonrasında tam şarj etmek iyi bir fikir olabilir. Bu işlemi birkaç aydır ya da daha önce hiç yapmadıysanız akıllı telefon % 0 pil seviyesine gelip kapanana dek cihazı kullanın. Daha sonra şarja takın ve pilin % 100’e kadar şarj olmasına müsaade edin.

Pili Çıkarın ve Tekrar Takın

Android Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü 4

Bu işlemi akıllı telefonunuzun arka kapağı çıkarılabiliyor ise yapabilirsiniz. Cihazı tamamen kapatın. En az 15 saniye bekleyin. Süre dolduğunda cihazın kapağını açıp pili çıkarın ve birkaç dakika boyunca bekleyin. Pili tekrar takın.

Farklı Bir Uygulama Deneyin

Android’i şarj etmek ve bu süreci gözlemek için bir uygulama kullanıyorsanız farklı bir uygulamaya yönelebilirsiniz. Daha önce kullanmadıysanız Fast Charging Pro’ya göz atabilirsiniz.

The app was not found in the store. 🙁

Bu uygulamanın dışında Battery Turbo’yu da deneyebilirsiniz.

Battery Turbo Charge Optimizer
Battery Turbo Charge Optimizer

Kablo veya Adaptörünüzü Değiştirin

Android Hızlı Şarj Olmama Sorunu ve Çözümü 5

Hızlı şarj olmama sorununu bazen kablo veya adaptörünüzü değiştirerek çözebilirsiniz. Bundan önceki işlemlerden sonuç alamadıysanız muhtemelen kabloda ya da adaptörde sorun var demektir.