Kategoriler
Konular

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi Beş Android Uygulaması

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi Beş Android Uygulaması ile karşınızdayız. Eğer evrende işlerin nasıl yürüdüğünü merak ediyor ve bilime ilgi duyuyorsanız bu küçük rehber tam size göre. Google Play uygulama mağazası birçok konuda olduğu gibi bilimle ilgilenen akıllı telefon kullanıcıları için de çok sayıda uygulamaya ev sahipliği yapıyor. Editörünüz özelde sağlık bilimleriyle ilgilense ve daha çok basılı yayınlarla haşır neşir olsa da bu rehber için Google Play mağazasının altını üstüne getirdi diyebiliriz. Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi Beş Android Uygulaması derlememizle sizlerleyiz, uygulamaların tümünün ücretsiz olduğunu belirtelim.

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi 5 Android Uygulaması

Attenborough’s Story of Life

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi 5 Android Uygulaması 1

Sir ünvanlı David Attenborough İngiltere’nin en büyük belgesel yapımcılarından biri. Yapımları kesinlikle ortalama bir TV şovundan ibaret değil. 1950’li yıllardan bu yana gezegenimizdeki hayvan ve bitki türleri ile ilgili sayısız belgesel kaleme almış ve sunmuş bir isimden bahsediyoruz. Doğal hayata meraklıysanız ve doğamızın güzellikleri ile mucizelerini öğrenmekten hoşlanıyorsanız bu muhteşem uygulamayı kaçırmayın. Özellikle yüksek kalitedeki belgesellerin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

TED

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi 5 Android Uygulaması 2

TED “yayılmaya değer fikirler” sloganı altında, ücretsiz dağıtım için konuşmaların yapıldığı çevrimiçi bir konuşma ortamı organizasyonu. TEDx Talk konuşmacıların güzelce şekillendirilmiş fikirlerini 18 dakikanın altında sunduğu bir vitrin olarak bizlerle. Başlangıçta TED her yıl düzenlenecek bir konferans olarak tasarlanmıştı ancak dijital çağın ve internetin gelişmesiyle birlikte TED de evrimleşti. Uygulamada dünyadaki en iyi zihinlerin bazıları tarafından yapılmış, hemen her konu hakkında konuşmalar bulabiliyorsunuz. Herhangi bir alanda (bilim ve teknoloji de dahil olmak üzere) yaklaşmakta olan yeni fikirler hakkında güncel kalmak istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka yükleyin.

İlginizi Çekebilir:  "com.google.android.packageinstaller" nedir, ne işe yarar?
TED
TED
Developer: TED Conferences LLC
Price: Free

Isotope – Periodic Table

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi 5 Android Uygulaması 3

Kimya alanında çalışıyorsanız ya da elementlere ilginiz varsa bu uygulama sizin için adeta biçilmiş kaftan. Uygulamada periyodik tablodaki tüm elementler harika bir arayüz içerisinde elinizin altına sunuluyor. Uygulamada tasarımın hayli ön planda olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Elementlerin ağırlığı, konfigürasyonu, atomik özellikleri, termodinamik özellikleri, materyal özellikleri ve çok daha fazlası mevcut.

Curiosity – Get Smarter Daily

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi 5 Android Uygulaması 4

Curiosity hemen her konuda binlerce bilgi grafiği, makale ve videoya erişmenize olanak tanıyan bir uygulama. Akıllı telefonunuza yükledikten sonra sizden ilgi alanlarınızı seçmenizi istiyor ve daha sonra bu konulara uygun şekilde her gün ilginç içerikler sunuyor. Bir akıllı telefona yüklenebilecek en faydalı uygulamalardan birisi olduğunu söyleyebiliriz.

Curiosity
Curiosity
Developer: Curiosity.com
Price: Free

NASA

Bilime İlgi Duyanlar İçin En İyi 5 Android Uygulaması 5

Binlerce muhteşem görüntüden NASA’nın misyonlarına kadar her şey bu uygulamada mevcut. NASA TV’yi izleyebilir; kaydolup NASA hesabınızla oturum açtığınızda favori görsellerinizi yer imlerinize kaydedebilirsiniz. Kullanıcıların oylamalarıyla oluşmuş en beğenilenler listesine de ulaşabiliyorsunuz.

NASA
NASA
Developer: NASA 
Price: Free