Kategoriler
Apps & Oyunlar

Uzaktan Kontrol Destekli Apple Watch Uygulamaları

Akıllı saatler 2014’ten beri tekrar gündemde ve Apple’ın ilk modeli olan Apple Watch 2015’de sunuldu. Ardından ikinci nesil Apple Watch geçen sene kullanıma girdi ve iyileştirmeler gerçekleşti. Böyle bir akıllı saatiniz varsa özel uygulamalar kurarak evinizi uzaktan kumanda edebilirsiniz.

Uzaktan Kontrol Destekli Apple Watch Uygulamaları

Bu tür uygulamaları kurarak bileğinizden ev güvenlik sistemini ya da diğer cihazları kontrol edip yaşamınızı kolaylaştırabilirsiniz:

Alarm.com

Bu uygulama Alarm.com sistemini kullanarak ev güvenliği ve kontrolü gerçekleştirenlere hitap ediyor. Sistemle evinize ait bilgileri görüntüleyebilir ve sıcaklık, kapı, alarmı kontrol edebilirsiniz.

Philips Hue

HomeLighting_shutterstock_211145917_edited-1

Keyfinize uyum sağlayan iç aydınlatmayı elde etmek için rengi ve tonu, şiddeti değiştirilebilen Philips üretimi Hue serisini kullanabilirsiniz. Wi-Fi üzerinden bağlanan alıcıyla kontrol gerçekleşiyor. IFTTT gibi uygulamalara ücretsiz olarak bağlanabilen Philips Hue uygulaması için öncelikle seti almanız gerekiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone rehberini Excel'e VCF olarak aktarmak

Remote S for Tesla

ElectCar_shutterstock_141062809_edited-1

Bu henüz ülkemizde olmayan Tesla üretimi elektrikli araç sahiplerine hitap ediyor. Arabaya binmeden motor çalıştırmak, korna çalmak, kapıları açmak ve klimayı çalıştırmak vb mümkün. Araç bataryasının şarj durumu ve kalan süre görülebiliyor. Hız ve harita üzerinde yer de gösterilebiliyor.

Apple Keynote

KeynoteWatch

Ofiste yapacağınız sunumlarda Apple imzalı Keynote uygulamasını kullanarak sunum slaytını saat ekranından kontrol edebilirsiniz.

Microsoft PowerPoint

Benzer biçimde slayt alanında öncü Microsoft PowerPoint kullananlar da uzaktan kontrol edebilir.

Tile – Find Your Keys, Track Your Wallet

Bu ise ev içinde sıklıkla anahtar, cüzdan gibi gerekli nesneleri kaybedip yerini bulmakta zorlananlara hitap ediyor. Basit biçimde uzaktan kumanda uygulaması. Çalışabilmesi için aksesuar kitini alıp ilgili nesnelere yapıştırmanız gerekiyor.