Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Retro Nostaljik Oyunları Oynayın

Android cihaz sahibiyseniz platformun açık kaynaklı yapısı sayesinde çok fazla seçeneğin önünüze çıkabildiğinin farkında olabilirsiniz. Gerçekten de iOS gibi sıkı kontrol edilen platformlar aksine bu durumu lehinize kullanabilirsiniz.

Bubsy 2 Review – Wizard Dojo

Android: Retro Oyunları Oynayın

Android cihaz sahipleri emülator uygulaması kurarak NES, SNES, Sega Genesis vb zamanından kalma nostaljik oyunları bir kez daha oynayıp çocukluk yıllarına geri dönebilir. Çoğu oyuna da fikir babalığı yapmış olan bu klasik oyunlar kimi zaman yenilenip tekrar karşımıza çıkıyor. Hatta özellikle piksellendirilmiş yeni nesil oyunlar da sunuluyor. Gerçeğini bizzat oynamanız mümkün ve çok zor değil.

GameBoy Advance oyunları

Nintendo DS oyunları

NES, SNES, N64, PS1 ve daha fazlası

Bunlar destek veren emülatörler ama oyunlara ait imajları sizin indirmeniz gerekiyor. Bu konudaki destek veren arşivler:

sonic-the-hedgehog

Oyunu seçin, indirin ve cihazınıza gönderdikten sonra emülator uygulamasıyla açın. Bunların bazıları telif hakkı içerdiği için izinsiz indirip oynamak başınıza bela açabilir. Bazılarıysa ücretsiz ya da gerçek oyunların klonları. Kimi zaman artık açık paylaşıma sunulmuş oyunlar da bulabilirsiniz.