Kategoriler
Rehberler

Müzik Akışında Veri Kullanımını Düşürmek

Sınırlı mobil veri bağlantısı olan kullanıcılardan biriyseniz veri kullanımınızı kontrol altında tutmanız şart. Mobil veri kullanımı konusunda en büyük düşmanlardan biri müzik akış servisleri ve giderek de popüler hale geliyorlar.

Müzik Akışında Veri Kullanımını Düşürmek

Birkaç hile gerçekleştirerek bu sırada gerçekleşen mobil veri akışını en aza indirebilirsiniz. Bunu gerçekleştirmek için müzik akış uygulamanızın en düşük bit değerini kullanıyor olmasını sağlamalısınız. Ay sonunda sınıra iyice yaklaşmışsanız sadece Wi-Fi kullanılmasını seçebilirsiniz.

Spotify Veri Kullanımını Düşürmek

Spotify-562x500

Premium Spotify üyeleri listelerini çevrimdışı dinlemek için indirebilir ama Premium değilseniz bit akışını değiştirebilirsiniz. Ayarlar içinsen akış kalitesini seçin ve normal seçin. En düşükte 96 Kbps, yüksekte 160 Kbps ve ekstremde 320 Kbps akar.

Google Play Music

GooglePlayMusic-565x500

Google Play Music ayarlarında mobil ağlarda kalite kısmına girin ve düşük seçin. Hemen üstündeki sadece Wi-Fi ile akış seçerseniz sınırlanır. Altındaki akış sırasında önbellekleme seçilirse sık dinlenen şarkılarda mobil veri akışı azalır. İndirme kısmındaysa sadece Wi-Fi olunca indir seçilirse boşa mobil veri gitmez.

YouTube

YouTube-562x500

Profil resminize tıklayın ve ayarlara girin. Ardından sadece Wi-Fi varsa HD oynat seçeneğini işaretleyin.

Apple Music

AppleMusic-562x500

Ayarlar uygulamasını açın ve Müzik alanına girip Mobil Veri ayarlarına bakın. Altında yer alan indirme seçeneğinin kapalı olmasına dikkat edin.

Pandora

Pandora-562x500

Bit akışı ayarlanamaz ama yüksek kalite ses kapatılabilir. Hamburger menüye tıklayın ve ayarlara girin. Gelişmiş kısmında yüksek kalitede ses seçeneği var. Bunun kapalı olmasına dikkat edin. Varsayılan olarak kapalı gelir.