Kategoriler
Apps & Oyunlar

Twitter: Yumurta Hesapları ve Kelimeleri Filtrelemek

Twitter‘da yumurta hesapları ve kelimeleri filtrelemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Twitter’da uzun süredir çözümü bulunmayan bir sorun var. Yumurta hesap ya da yumurta olarak bilinen bu hesaplar seviyeli diyaloglara girmiyor ve daha çok troll işlevi görüyorlar. Tabii troll gibi davranan bilindik hesaplar da yok değil. Bu durum yıllardır Twitter ve kullanıcıları için sıkıntı yaratmakta. Neyse ki bu tabloyla başa çıkabilmek için sessize alma ve filtreleme özellikleri devreye sokuldu. Kelimeleri filtreleyerek ilgili kelimelerin yer aldığı tweet’lerin akışınıza düşmesini engelleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda profil görselinde yumurta simgesi bulunan hesapları da filtreleyebiliyorsunuz. Dilerseniz Android ve iOS işletim sistemli akıllı telefonlarda Twitter’da yumurta hesapları ve kelimeleri filtrelemek için izlemeniz gereken aşamalara göz atalım.

Twitter'a yeni özellik: Yanıtlar gizlenebilecek

Twitter: Yumurta Hesapları ve Kelimeleri Filtrelemek

Kelimeleri Sessize Almak

iPhone’da Twitter uygulamasını çalıştırın. Me sekmesine gidin ve üst kısımdaki ayarlara erişmeyi sağlayan dişli çark simgesine dokunun. Settings‘e erişin, Notifications > Muted Words yolunu izleyin. Add muted word or phrase seçeneğine dokunun, sessize almak istediğiniz kelime ya da kullanıcı adını girin.

Twitter Yumurta Hesapları ve Kelimeleri Filtrelemek 1

Android’li akıllı telefonlarda Twitter’ı açın ve sağ kısımdaki profil görselinize dokunun. Navigasyon alanından Settings and Privacy‘e girin, Notifications > Muted Words yolunu izleyin. Sağ alttaki mavi renkli + simgesine dokunun, engellemek istediğiniz kelime ya da kullanıcı adını girin. Save butonunu kullanarak yaptığınız değişikliği kaydedin.

Twitter Yumurta Hesapları ve Kelimeleri Filtrelemek 2

Yumurta Hesapları Filtrelemek

iOS’te Twitter uygulamasını açın ve Me sekmesini görüntüleyin. Dişli çark simgesine dokunun, menüden Settings‘e girin. Notifications > Advanced filters yolunu izleyin. Who have a default profile photo seçeneğini etkinleştirin. Yumurta hesaplar filtrelenecektir.

Twitter Yumurta Hesapları ve Kelimeleri Filtrelemek 3

Android’li cihazlarda Twitter uygulamasını çalıştırın ve uygulama arayüzünde sağ üst bölümde yer alan profil görselinize dokunun. Navigasyon alanından Settings and Privacy seçeneğine dokunun. Notifications > Advanced filters‘a gidin, Who have a default profile photo seçeneğindeki kutucuğu işaretleyin. Yumurta hesaplardan kurtulacaksınız.

Twitter Yumurta Hesapları ve Kelimeleri Filtrelemek 4