Kategoriler
Konular

iOS İçin En İyi Sağlık ve Spor Uygulamaları

Bundan sadece on sene kadar önce vücut hareketlerini detaylı biçimde takip eden sistemleri düşünmek bilim kurgu olarak kabul ediliyordu. Artık günümüzde nabız ölçer, adım sayar, mesafe hesabı, uyku süresi ve şekli gibi çok sayıdaki durum takip edilip analize alınabiliyor.

iOS İçin En İyi Sağlık ve Spor Uygulamaları

Yeni nesil akıllı telefonlar, akıllı bileklikler ve saatler, nabız ölçebilen kulaklıklar sayesinde işimiz kolaylaşıyor. Bunlara özel geliştirilmiş epey yeni nesil uygulama var.

Patient I/O

Bu uygulamanın özelliği dijital doktor olması. Hastalara şu kadar saat dinlen ya da yatmadan önce şu haptan kullan gibi komutlar gönderilebiliyor. Kullanıcı ve doktor bilgileri, ziyaret tarihleri, zamanı gelen işlemciler için bildirimlere yer veriliyor. Dünya genelinde kullanılabiliyor olsa da şimdilik sadece İngilizce.

[appbox appstore id825109942]

Amwell

Bu uygulamayı farklı kılansa devrimsel biçimde evden çıkmak zorunda kalmadan doktorla görüşebilmek. Uygulama açınca müsait durumda olan doktorlar ve uzmanlık branşları gösteriliyor. Tıklayıp doktor profilini görebiliyor ve eğitim, deneyim, dil gibi bilgiler alınabiliyor. İsteyenler önceden depolanmış kişisel sağlık bilgilerini paylaşabiliyor. En iyi etkileşim için FaceTime sohbeti açılıyor.

[appbox appstore id655783752]

AskMD

Dr. Oz imzalı bu uygulama epey beğeni görüyor. WebMD üzerinden arama yapıp meraklananlar AskMD kullanarak danışmanlara başvurabilir ve ses tanımlama teknolojisinden destek alabilir. Size belirli sorular soran ve veri tabanlarını analiz eden uygulama sonucunda alarm vererek hangi doktora gitmeniz gerektiğini ve olası sebepleri söylüyor.

[appbox appstore id739298964]

MySkinPal

Beş kişiden biri hayatlarının bir anında deri kanseriyle karşılaşıyor. Oluşan lekelerin kanser olup olmadığını anlamak için çaba gösterenler en büyük paniğe neden oluyor. Rengi, şekli, boyutu ve simetrisi gibi çok açıdan analiz etmek mümkün ama normal bir kullanıcının anlaması mümkün olmayabilir. MySkinPal uygulaması işinizi kolaylaştırmak için değişiklikleri analiz ediyor. Bu tür durumlara aşina olan doktorlar da destek veriyor. Ancak sonuç olarak bir değerlendirme yapmıyor ve doktora gidilmesini öneriyor.

[appbox appstore id955071565]

Health

health-app

Apple imzalı uygulama herkesin karşısına çıkmış durumda. Kullanıcı bilgileri ve acil durumda aranacak kişi depolanıyor ama genelde kalori saymak ve sağlık ile ilgili işlemler için tercih ediliyor. Mayo Clinic üyeleri doktoruyla bağlantıya bile geçebiliyor.