Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Beş Yedekleme Uygulaması

Android‘li akıllı telefonlar için En İyi Beş Yedekleme Uygulaması ile sizlerleyiz. Akıllı telefonunuzda root erişimini sağlama yoluna gidin ya da yalnızca verilerinizi güven altına almak isteyin; yedek almak her zaman için önem teşkil ediyor. Cihazınızı yedekleyerek yaptığınız ayarların ve kişisel dosyaların kaybolması riskini elimine edebilirsiniz. Bir noktada cihazınızı sıfırladığınızda, kaybettiğinizde ya da yeni bir akıllı telefona geçtiğinizde aldığınız yedek hayat kurtarıcı olacaktır. Yedekleme için kullanabileceğiniz uygulamalara sitemizde daha önce de değinmiştik ancak rehberlerimizden çoğunluğunda yedek almanızı tavsiye ettiğimiz için güncel uygulamaları içeren yeni bir yazının faydalı olacağını düşündük. Dilerseniz Android uyumlu En İyi Beş Yedekleme Uygulaması çözümüne daha yakından bakalım.

Android İçin En İyi Beş Yedekleme Uygulaması

Super Backup & Restore

Android En İyi 5 Yedekleme Uygulaması 1

Super Backup & Restore editörünüzün kişisel olarak kullandığı ve oldukça beğendiği bir çözüm. Yenilikçi ve fonksiyonel bir uygulama. Uygulama, SMS ve rehberinizi yedekleyebiliyor. Her şeyi seçebileceğiniz gibi spesifik ögeler için de yedek alabiliyorsunuz. Yedeklemek için microSD karttan bir dizin seçin ki cihazı sıfırlamanız gerekirse yedeğiniz silinmesin.

G Cloud Backup

Android En İyi 5 Yedekleme Uygulaması 2

Uygulamada ‘Biz videoları da yedekliyoruz, diğerleri yedeklemiyor.’ iddiası var. Bu cümle şüphesiz ilgi çekiyor. Bulut depolama çağında yaşıyoruz ve G Cloud Backup bu konuda iddialı seçeneklerden birisi. Uygulama ile bir kullanıcı hesabı oluşturduktan sonra her kategoriden verileri analiz etmesini bekleyin ve yedeklemek istediğiniz ögeleri seçin. Save butonuna dokunun ve bekleyin. Aldığınız yedeği daha sonra geri yüklemeniz gerekirse uygulama arayüzündeki Restore seçeneğini kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları
G Cloud Backup
G Cloud Backup
Developer: Genie9 LTD
Price: Free

Easy Backup & Restore

Android En İyi 5 Yedekleme Uygulaması 3

Easy Backup & Restore listemizin ilk sırasındaki uygulamaya benzemekte. Uygulamayı yükleyip çalıştırdığınızda karşınıza hızlıca yedek oluşturmanızı sağlayan bir pencere geliyor. Yedeklemek istediğiniz ögeleri kolayca seçip aşamaları takip etmeniz yeterli oluyor. İlk sıradaki Super Backup & Restore aracına başarılı bir alternatif. Bu uygulamanın yalnızca APK dosyalarını yedeklediğini, uygulama verileri ve ayarları yedekleyebilmek için root erişimine gereksinim duyduğunu not düşelim.

The app was not found in the store. 🙁

Titanium Backup

Android En İyi 5 Yedekleme Uygulaması 4

Arayüzü çok ilgi çekici olmayabilir fakat Android’li cihazları yedekleme konusunda akla gelen en eski çözümlerden birisi Titanium Backup olacaktır. 31 farklı dili destekleyen uygulama yedek alabilmesinin yanı sıra cihazda ön yüklü olarak gelen uygulamaları kaldırabiliyor ve akıllı telefonunuzu daha güvenli hale getirmenize olanak tanıyor. Android’de root erişimini sağladıysanız bu uygulamayı mutlaka yüklemenizi tavsiye ediyoruz.

Titanium Backup (root needed)
Titanium Backup (root needed)

Helium

Android En İyi 5 Yedekleme Uygulaması 5

Helium çalışmak için root erişimine ihtiyaç duymuyor. Tabii root’lu Android telefonunuza da yükleyip kullanmanızda bir sakınca yok. Helium’un bir masaüstü yazılımı da mevcut. Bu sayede veri yedekleme ve eşitleme işlemi gerçekleştirilebiliyor. Tıpkı Titanium’da olduğu gibi yedekleme için bir rutin oluşturabiliyorsunuz.

Helium - App Sync and Backup
Helium - App Sync and Backup