iOS'de Selfie Düşkünlerine Hitap Eden Uygulamalar

REKLAMLAR

Günümüzde çılgınlık haline gelmiş olan selfie özçekimler yüzünden üreticiler akıllı telefonlarda yer alan ön kameraları güncellediler ve hatta ön flaş bile eklediler. Farklı sitelerde selfie çekime özel kollar, flaşlar, Bluetooth kumandalar satılıyor.

iOS'de Selfie Düşkünlerine Hitap Eden Uygulamalar

İşin donanım kısmı bir yana, yazılım tarafından iPhone ile selfie çekmek çok kolay ama bu iş için geliştirilmiş özel iOS uygulamaları yer alıyor. İşte selfie çubuğu gerektirmeyen en iyi uygulamalar:

Selfiest

Selfiest_bakari_chavanu

İşte işini kolay biçimde tamamlamak isteyenler için harika bir seçenek. Instagram'da olduğu gibi bu uygulamayı kullanarak özçekimlerinizi düzenleyip iyileştirebilir ve dünya genelindeki Selfiest üyeleri ya da popüler sosyal ağlar arasında paylaşabilirsiniz. Diğer üyeler bunları beğenip sizi takip edebilir. İstemezseniz hesabınızdaki tüm fotoğraflar kolayca kaldırılabilir.

B612 Selfie

B612_selfie_app

Kamera uygulamaları aksine fotoğraf çekmeden önce filtreleri seçerek nasıl göründüğünüzü anlamanıza olanak veriyor. Çekim yapmak için ekranın herhangi bir yerine tıklamanız yetiyor. Uzun basaraksa video çekebilirsiniz. Bir seri özçekim yapılacaksa kolaj oluşturmak için seçenekler kullanılabiliyor.

B612 - Beauty & Filter Camera
B612 - Beauty & Filter Camera
Developer: SNOW INC.
Price: Free

Selfie X

Selfie-X

Selfie için ön kamera kullanınca kimi cihazlarda 1.2 MP ile sınırlı kalınıyor. Arka kamera çok daha iyiyse biri çeksin isterseniz teknik olarak selfie olmuyor. Bu uygulama sayesinde yüz ve ses algılama teknikleri kullanılarak arka kamera ile otomatik olarak selfie çekiliyor. Siz hizalama yapınca uygulamadan sesli onay geliyor.

REKLAMLAR

Ghost Lens+Selfie

Ghost-Lens

Yaratıcılık dolu selfie söz konusu olduğunda aradığınız uygulama bu olmalı. Herhangi bir görsel ya da video üstüne kolayca katman ekleyebiliyor ve Photoshop gibi efektler katabiliyor. Görsellerin netlik yüzdesini ayarlamak mümkün. Diğer uygulamalar gibi elde edilen sonuçlar sosyal ağlarda paylaşılabiliyor ve dahili galeride saklanıyor.

Ghost Lens AR Fun Movie Maker
Ghost Lens AR Fun Movie Maker
Developer: Chi zhang
Price: Free+

Photo Mirror

Photomirror

Kullanımı kolay, doğrudan sonuç veren efektler için Photo Mirror kullanarak doğrudan selfie çekiminizi ayna yansımalı olarak elde edebilirsiniz. Hazır kesme seçenekleri, iki ve üç katmanlı maskeler, yaratıcı fotoğraf çerçeveleri ve diğer etkenlere yer veriliyor. Fotoğrafları saklayın ve kolayca sosyal ağlarda paylaşın.

REKLAMLAR

Photo Mirror Collage Maker Pro
Photo Mirror Collage Maker Pro
Developer: LIU BIN
Price: Free+

 

REKLAMLAR