Kategoriler
Konular

iOS’de Selfie Düşkünlerine Hitap Eden Uygulamalar

Günümüzde çılgınlık haline gelmiş olan selfie özçekimler yüzünden üreticiler akıllı telefonlarda yer alan ön kameraları güncellediler ve hatta ön flaş bile eklediler. Farklı sitelerde selfie çekime özel kollar, flaşlar, Bluetooth kumandalar satılıyor.

iOS’de Selfie Düşkünlerine Hitap Eden Uygulamalar

İşin donanım kısmı bir yana, yazılım tarafından iPhone ile selfie çekmek çok kolay ama bu iş için geliştirilmiş özel iOS uygulamaları yer alıyor. İşte selfie çubuğu gerektirmeyen en iyi uygulamalar:

Selfiest

Selfiest_bakari_chavanu

İşte işini kolay biçimde tamamlamak isteyenler için harika bir seçenek. Instagram’da olduğu gibi bu uygulamayı kullanarak özçekimlerinizi düzenleyip iyileştirebilir ve dünya genelindeki Selfiest üyeleri ya da popüler sosyal ağlar arasında paylaşabilirsiniz. Diğer üyeler bunları beğenip sizi takip edebilir. İstemezseniz hesabınızdaki tüm fotoğraflar kolayca kaldırılabilir.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve iPad: Pages uygulamasında kelime sayısı nasıl gösterilir?

B612 Selfie

B612_selfie_app

Kamera uygulamaları aksine fotoğraf çekmeden önce filtreleri seçerek nasıl göründüğünüzü anlamanıza olanak veriyor. Çekim yapmak için ekranın herhangi bir yerine tıklamanız yetiyor. Uzun basaraksa video çekebilirsiniz. Bir seri özçekim yapılacaksa kolaj oluşturmak için seçenekler kullanılabiliyor.

‎B612 Camera&Photo/Video Editor
‎B612 Camera&Photo/Video Editor

Selfie X

Selfie-X

Selfie için ön kamera kullanınca kimi cihazlarda 1.2 MP ile sınırlı kalınıyor. Arka kamera çok daha iyiyse biri çeksin isterseniz teknik olarak selfie olmuyor. Bu uygulama sayesinde yüz ve ses algılama teknikleri kullanılarak arka kamera ile otomatik olarak selfie çekiliyor. Siz hizalama yapınca uygulamadan sesli onay geliyor.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp Hangi Telefonlardan Kaldırılacak?

Ghost Lens+Selfie

Ghost-Lens

Yaratıcılık dolu selfie söz konusu olduğunda aradığınız uygulama bu olmalı. Herhangi bir görsel ya da video üstüne kolayca katman ekleyebiliyor ve Photoshop gibi efektler katabiliyor. Görsellerin netlik yüzdesini ayarlamak mümkün. Diğer uygulamalar gibi elde edilen sonuçlar sosyal ağlarda paylaşılabiliyor ve dahili galeride saklanıyor.

Photo Mirror

Photomirror

Kullanımı kolay, doğrudan sonuç veren efektler için Photo Mirror kullanarak doğrudan selfie çekiminizi ayna yansımalı olarak elde edebilirsiniz. Hazır kesme seçenekleri, iki ve üç katmanlı maskeler, yaratıcı fotoğraf çerçeveleri ve diğer etkenlere yer veriliyor. Fotoğrafları saklayın ve kolayca sosyal ağlarda paylaşın.

İlginizi Çekebilir:  Apple Watch 8'de yeni sensörler yer almayabilir
‎Photo Mirror Collage Maker Pro
‎Photo Mirror Collage Maker Pro
Developer: LIU BIN
Price: Free+