Kategoriler
Konular

Android Auto’nun Sahip Olduğu Altı Faydalı Özellik

Android Auto’nun Sahip Olduğu Altı Faydalı Özellik ile sizlerleyiz. Otomobil üreticileri daha önce Android’li akıllı telefon ile araç arasında bağlantı kurarak kullanıcıların sürüş deneyimini iyileştiren Android Auto’ya araçlarında yer vermeye başladı. Bu işletim sisteminde özellikler son derece kısıtlı olsa da Google çalışmalarını sonlandırmadı ve Android Auto uygulamasını geliştirerek cihaz ile otomobil arasında daha fazla etkileşim sağlanmasına olanak tanıdı. Dilerseniz Android Auto’nun mümkün kıldığı altı faydalı işleve yakından bakalım.

Android Auto’nun Sahip Olduğu Altı Faydalı Özellik

Telefona Dokunmadan Arama Yapabilme

Android Auto'nun Sahip Olduğu 6 Faydalı Özellik 1

Android Auto aracılığıyla Google Commands üzerinden akıllı telefonunuza bir arkadaşınızı aramak üzere sesli komut verebilirsiniz. Örneğin ‘OK Google, Call Ahmet’ diyerek arkadaşınızı aramanız mümkün.

Navigasyon Özellikleri

Android Auto'nun Sahip Olduğu 6 Faydalı Özellik 2

Yine OK Google ifadesini kullandıktan sonra gitmek istediğiniz konum ile ilgili bilgi verebilirsiniz. Google belirttiğiniz konum ile ilgili arama gerçekleştirecek ve rotayı belirleyerek ilgili konuma ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Bu süreçte akıllı telefonunuza dokunmanıza gerek kalmıyor, trafikte dikkatiniz dağılmıyor.

Müzik Oynatımını Kontrol Etme

Android Auto'nun Sahip Olduğu 6 Faydalı Özellik 3

Sesli komutlarla müzik yürütme işlevlerinin yerine getirilmesini sağlayabiliyorsunuz. Sesi artırma / azaltma, yürütmeyi durdurma / devam etme, bir sonraki parçaya geçiş gibi kontrolleri gerçekleştirebilirsiniz.

Mesajları Otomatik Yanıtlama

Android Auto'nun Sahip Olduğu 6 Faydalı Özellik 4

Android Auto uygulamasındaki otomatik yanıtlama özelliğiyle araç kullanırken dikkatinizin dağılmaması için size gelen mesajların otomatik olarak yanıtlanmasını sağlayabiliyorsunuz.

Android Auto Bağlantısının Otomatik Kurulması

Android Auto'nun Sahip Olduğu 6 Faydalı Özellik 5

Akıllı telefon ve otomobil arasında her defasında elle bağlantı kurmak can sıkıcı olabilir. Neyse ki Android Auto uygulamasında otomatik bağlantı kurulmasını sağlayan bir özellik mevcut. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde akıllı telefon ve aracınız arasında Bluetooth üzerinden bağlantı sağlanacaktır.

Android Auto Uyumlu Uygulamalar

Android Auto uygulamasının içerisinde uygulama ile uyumlu olan çeşitli araçlar bulabilirsiniz. Burada sizin için kullanışlı olabilecek çözümlerle mutlaka karşılaşacaksınız.