Kategoriler
Konular

Bilmeniz Gereken Altı Yeni WhatsApp Özelliği

Bilmeniz Gereken Altı Yeni WhatsApp Özelliği ile karşınızdayız. WhatsApp son dönemde kazandığı yeni özelliklerle anlık mesajlaşma uygulaması ve sosyal ağ uygulaması arasında bir konuma yerleşti. Facebook’un sahip olduğu hizmete son dönemde çeşitli özellikler dahil edilmiş durumda. Dilerseniz yakın dönemlerde hayatımıza giren, Bilmeniz Gereken Altı Yeni WhatsApp Özelliği nelermiş hep birlikte görelim.

Bilmeniz Gereken Altı Yeni WhatsApp Özelliği

WhatsApp Durum

Bilmeniz Gereken 6 Yeni WhatsApp Özelliği 1

Snapchat ya da Instagram’ın Hikayeler özelliğini kullanıyorsanız WhatsApp’ın Status / Durum özelliği size zaten oldukça tanıdık gelecektir. Bu özellik ile fotoğraf ya da videoyu durumunuz olarak ayarlayabiliyorsunuz. Durum sekmesi sohbetlere ulaşılabilen sekmenin hemen yanında yer almakta. Buradan durumunu güncelleyen arkadaşlarınızın durumuna hızlıca göz atabiliyorsunuz. Yapılan güncelleme 24 saat boyunca görünmekte. Bir günde birden fazla durum güncellemesi yapmak mümkün. Status / Durum özelliğini burada detaylarıyla ele almıştık.

İki Aşamalı Doğrulama

Bilmeniz Gereken 6 Yeni WhatsApp Özelliği 2

İki aşamalı doğrulama özelliği hemen her online hizmette güvenliği ciddi oranda artırma olanağı sağlıyor. Birilerinin WhatsApp hesabınızı ele geçirmesini engellemek için bu özelliği mutlaka etkinleştirin. Uygulamada Settings > Account > Two-step verification yolunu izleyerek iki aşamalı doğrulama özelliğini kolayca aktive edebilirsiniz. Sizden e-posta adresinizin yanı sıra altı basamaklı bir şifre de girmeniz istenecektir. Telefon numaranızı WhatsApp’a bir dahaki sefere kaydettiğinizde, hesabınıza erişmek için bu şifreyi girmeniz veya listelenen e-posta adresini kullanmanız istenecektir.

Numara Değiştirme ve WhatsApp Verilerini Koruma

Bilmeniz Gereken 6 Yeni WhatsApp Özelliği 3

Telefon numaranızı değiştirdiyseniz içerdiği tüm verilerle birlikte mevcut WhatsApp hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz. Settings > Account > Change number yolunu izleyin ve belirtilen aşamaları takip edin. Numaranızı değiştirdikten sonra arkadaşlarınızın hissedeceği bir farklılık olmayacak. Numaranız değişse bile sizi daha önce olduğu gibi WhatsApp listesinde görebilecekler.

GIF Paylaşımı

Bilmeniz Gereken 6 Yeni WhatsApp Özelliği 4

Birkaç ay önce WhatsApp’ın Beta versiyonuna GIF desteği eklenmişti. Bu özellik uygulamanın stabil versiyonuna da kazandırıldı. Artık internette çeşitli kaynaklardan edindiğiniz GIF dosyalarını arkadaşlarınıza gönderebiliyorsunuz. Emoji simgesine dokunun, iki sekme göreceksiniz. İlkinden her zaman olduğu gibi kolayca emoji seçip gönderebiliyorsunuz. İkinci sekme olan GIF’ten sohbet penceresini kapatmadan GIF aramak ve paylaşmak mümkün. Tabii akıllı telefonunuzda kayıtlı GIF dosyalarını da paylaşabilirsiniz.

iPhone’da Çevrimdışı Mesaj Gönderme

Bilmeniz Gereken 6 Yeni WhatsApp Özelliği 5

Bunca zamandır Android’li akıllı telefon sahipleri internet erişimi olmasa da WhatsApp’tan arkadaşlarına mesaj gönderebiliyordu. İlgili mesajlar cihaz internete erişim sağladığı an otomatik olarak iletilmekteydi. iPhone’daki WhatsApp’a bu özellik kısa bir süre önce eklendi. Artık iPhone kullanıcıları da WhatsApp’ta çevrimdışı mesaj oluşturabiliyor. Mesajlar cihaz internete bağlandığında otomatik olarak gönderiliyor.

Daha Fazla Fotoğraf Paylaşımı

Bilmeniz Gereken 6 Yeni WhatsApp Özelliği 6

WhatsApp’a bir defada daha fazla fotoğraf paylaşabilme özelliği de eklendi. Eskiden bir defada en fazla 10 fotoğraf gönderebiliyorduk. Şu an 30 adete kadar fotoğraf gönderme imkanı bulunmakta.