Kategoriler
Apps & Oyunlar

Google Haritalarla Arkadaşların Yerini Görmek

Artık Google Haritalar desteğiyle konumunuzu arkadaşlarla paylaşabilirsiniz. Google önceleri buna özel Latitude adlı bir uygulama sunmuş ama sonra kapatmıştı. Ardından Google+ uygulamasına yer paylaşım eklendi. Haritalar uygulaması sırada ve daha mantıklı bir seçim gibi görünüyor.

Antalya Google Haritalara Kayıt | CRM Medya Turizm

Google Haritalarla Arkadaşların Yerini Görmek

İşte bu esnada paylaşıma ek olarak kullanıcı gizliliğinden de ödün verilmemesi gerekiyor. Yeni yer paylaşım özelliğiyle sadece belirli süre geçerli bilgi sunuluyor. Paylaşım başlatmak için basit biçimde uygulamayı açın ve bulunduğunuz yeri gösteren mavi noktaya tıklayın. Ardından açılan menüde konum paylaşım seçin. Bir sonraki adımda kimlerle paylaşmak istediğinizi ve paylaşım süresini seçebilirsiniz. Google kişiler listenizde yer alanlarla paylaşabilir ya da favori mesajlaşma uygulamanızla konum linkini gönderebilirsiniz. Siz paylaşınca alıcılar güncellenen konum bilginizi o süre içinde almaya devam edecekler yani eskisi gibi birilerini bulmak zor olmaktan çıkacak.

Süre için 15 dakika ya da siz kapatana kadar seçebilirsiniz. Ne olursa olsun paylaşım açınca harita uygulamasında buna işaret eden bir uyarı yer alacak. Google ek olarak periyodik e-postalar göndererek yerinizi paylaştığınıza dair bilgilendirme yapacak. Bu sayede gizliliğinizin zedelenmesi engellenecek.