Kategoriler
Apps & Oyunlar

Instagram: İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirmek

Instagram‘da İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Instagram iki aşamalı doğrulama özelliğini en son kazanan uygulamalardan birisi. Özelliği edinmek için uygulamayı güncellemeniz gerekmiyor. İki aşamalı doğrulama telefon numaranız ile çalışmakta. Herhangi bir uygulamada Instagram hesabınızla oturum açarken telefon numaranıza gönderilecek olan dijital kodu girmeniz gerekiyor. Dilerseniz Instagram‘da İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirmek için ne yapmanız gerektiğine geçelim.

Instagram: İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirmek

Akıllı telefonunuzda Instagram uygulamasını çalıştırın. Profil sekmenize dokunun, ayarlara erişim olanağı sağlayan dişli çark simgeli butonu kullanın. Ayarların bulunduğu ekrandaki Two-Factor Authentication seçeneğine dokunun.

Instagram İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirmek 1

Two-Factor Authentication ekranında sadece Require Security Code seçeneği bulunmakta, bu seçeneği aktive edin. Aktive ettiğinizde sizi Confirmation ekranına yönlendirecek. Burada telefon numaranıza gönderilecek olan doğrulama kodunu girmeniz istenmekte. Alt kısımda doğrulama kodunun gönderildiği telefon numarası -yani sizin telefon numaranız- yazmakta, eğer bu numara yanlışsa Change it butonuna dokunarak telefon numaranızı düzeltebilirsiniz.

Instagram’da iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirmek için kodu girin.

Instagram İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirmek 2

Instagram’da iki aşamalı doğrulamayı etkinleştirince bu ekranda size beş adet yedek kod verilecektir. Bu kodları kısa mesaj alamadığınız durumlarda hesabınıza giriş yapmak için kullanabilirsiniz. Wi-Fi bağlantınızın olduğu ancak telefon sinyaline ulaşamadığınız bir yerde olduğunuzu düşünün. Kodlar bu durumda oldukça kullanışlı olacaktır. Bu kodlar yüksek ihtimalle bir defa kullanılabiliyor. Bunları not edin ve güvenli şekilde saklayın. Kaybederseniz yeni kodlar edinmek için Get New Codes seçeneğine dokunabilirsiniz.

Instagram İki Aşamalı Doğrulamayı Etkinleştirmek 3

Instagram kodları not etmenizi ya da ekran görüntüsünü almanızı öneriyor fakat ekran görüntüsünü almanızı pek tavsiye etmiyoruz. Galerinize kolayca erişebilecek birisi bu kodları ele geçirebilir. İki aşamalı doğrulama özelliğinin Settings – Two-Factor Authentication – Require Security Code yolu izlenerek kapatılabileceğini belirtelim.

Instagram’da iki aşamalı doğrulama özelliği tüm kullanıcılar için erişilebilir vaziyette.