Kategoriler
Rehberler

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek

Android telefonu taşınabilir tarayıcıya dönüştürmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. İşiniz ya da hobiniz gereği sıkça yazılı dökümanları taramanız gerekiyorsa ofiste / evde olmadığınız anlarda bir tarayıcının eksikliğini hissedebilirsiniz. Android işletim sistemli akıllı telefonlar başarılı kameralar ve bu iş için hazırlanan uygulamalarla oldukça başarılı bir portatif tarayıcı işlevine bürünebiliyor. Dilerseniz şimdi Android telefonu taşınabilir tarayıcıya dönüştürmek için ne yapmanız gerektiğine daha yakından bakalım.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek

Android işletim sistemli akıllı telefonunuzu döküman taramak için kullanmak üzere faydalanabileceğiniz çeşitli uygulamalar mevcut.

Öncelikle cihazınıza Google Play mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla CamScanner uygulamasını indirin. Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 1

[appbox googleplay id=com.intsig.camscanner&hl=en]

Uygulamayı çalıştırdığınızda sizi oturum açma ekranı karşılayacaktır. Kullanıcı adı ve parola belirledikten sonra basitçe oturum açma işlemi gerçekleştirin. Uygulama mağazadan ücretsiz indirilebiliyor olsa da uygulama için satın alma modeli geçerli. Ücretsiz kullanımda arayüzde reklamlar var ve dökümanlara filigran ekleniyor. Aylık 4.99 USD ya da yıllık 49.99 USD karşılığında ücretli abonelik edinerek uygulamanın gelişmiş özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 2

Oturum açma işleminin ardından uygulama kullanıma hazır hale gelecektir. Dökümanı akıllı telefonunuzun kamerasına yakın şekilde konumlandırın ve arayüzde alt kısımda yer alan kamera butonuna dokunun.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 3

Kamera ayarlamasından sonra sağ alt kısımdaki tick simgesini kullanın. Belge tarama işlemi otomatik gerçekleştirilecek ve belge TXT ya da PDF formatında kaydedilecektir.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 4

Taranmış belgenizi Share butonuna dokunarak dilediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 5

İşlem için Microsoft’un başarılı aracı Office Lens‘ten de faydalanabilirsiniz.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 6

[appbox googleplay id=com.microsoft.office.officelens&hl=en]

İlk açılışta uygulamanın kullanımı ile ilgili ipuçları görüntülenecektir.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 7

Ardından kameranın açıldığını göreceksiniz. Belgeye odaklanmanız ve taramanın başlamasını için kamera simgesine dokunmanız gerekiyor.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 8

Tarama işlemi gerçekleştirildiğinde Save seçeneğine dokunun ve kayıt formatını belirleyin. Dökümanınız Microsoft hesabınıza kaydedilecektir.

Android Telefonu Taşınabilir Tarayıcıya Dönüştürmek 9