Kategoriler
Konular

Android’de Canlı Yayın Yapmanız İçin Beş Neden

Gelecek nesil iletişimin temel taşlarından birinin canlı yayın olduğu ifade ediliyor. Artan internet hızları ve düşen ücretlerle artık sadece sürekli bağlantıda kalmak değil, akış sunmak bile kolaylaştı. Uygun ortamı bulur bulmaz siz de canlı yayına geçebilirsiniz.

Android’de Canlı Yayın Yapmanız İçin Beş Neden

Son zamanlarda canlı yayın yapma imkanı veren sohbet uygulamaları iyice ön planda. Diğer uygulamalarsa bu özelliği ekleyip geri kalmak istemiyorlar. Başta kendi görüntünüzü tüm dünyaya sunmak çılgınlık gibi gelebilir ama tekrar düşünmenizi isteriz. İşte ilginizi çekebilecek nedenler:

Canlı Yayın Rehberler

Eğer eğitim alanında çalışan biriyseniz Android cihazınızı kullanarak diğerlerinin izleyebileceği içerikler sunabilirsiniz. Eğitim konusunda yardım için ideal çünkü izleyiciler anında fikirlerini belirtip size sorular sorabilir. Herkese açık olmasını istemiyorsanız birebir video sohbet gibi de kullanabilirsiniz.

Uzaktan Destek

Aile bireylerinize çok uzaktaysanız ve bir konuyla ilgili yardım etmeniz gerekiyorsa Skype video sohbetinde olduğu gibi canlı olarak birbirine bağlanarak komutlar verebilir ve duruma bağlı olarak anında taktik değiştirebilirsiniz.

livestream-android-reasons-troubleshoot

Vlog, Sunum ve Dersler

Canlı yayın daima sizin ekranınızla sınırlı olmamalı. Ne de olsa son nesil cihazlarda kaliteli kameralar var ve bunları kullanarak selfie videosu gibi sizi gösteren yayınlar başlatıp vlog çekimleriyle günlük tutabilirsiniz. Artık pahalı kameralar, mikrofonlar gerekmiyor. Şirketlerinse artık uzun yolculuk için masraf yapması ve zaman harcamasına gerek kalmadı. Anında telekonferansa geçin.

livestream-android-reasons-vlog

Etkinik Yayını

Gittiğiniz konserler, müzeler, horon gösterileri, partiler, düğünler sırasında kamerayı başlatın ve canlı yayına geçip gelemeyenlere izletin. Aksine kaza ya da terörist saldırı gibi anlarda da canlı yayına geçip vatandaş haberciliği yapabilirsiniz.

livestream-android-reasons-events

Oyun Akışı

Son zamanlarda oyun seanslarını canlı olarak paylaşmak da moda. Böylece çevrenizde takipçiler edinebilir ve kendi becerinizi diğerlerine ispat edebilirsiniz. Twitch gibi siteler bu sayede ünlü oldular ve YouTube üzerinde de çok sayıda oyun canlı yayını var. Android cihaza Twitch gibi uygulamalar kurup anında paylaşıma geçebilirsiniz.

livestream-android-reasons-media