Kategoriler
Konular

Micro SD Kartın Android’li Akıllı Telefona Kazandırdıkları

Apple kullanıcılarının asla elde edemediği genişletilebilir depolama alanı özelliği Android dünyasında son derece popüler. Bu sayede depolama alanı ufak olan cihazlar ucuza daha fazla dosya taşıyabilir hale getirilebiliyor.

Micro SD Kartın Android’li Akıllı Telefona Kazandırdıkları

microSD kart yuvası içeren cihazların ne gibi avantajlar getirdiğine bakmamız ve neden bir sonraki cihazınızda bu özellik için ısrar etmeniz gerektiğinde değiniyoruz…

Masraf Düşürmek

Depolama alanı 8 GB, 16 GB gibi düşük kalan Android işletim sistemli cihazlar 200 dolar civarına alınabilirken 32 GB, 64 GB üst kapasiteli modeller 500 dolar üstüne çıkabiliyor. Diğer özellikler pek umrunuzda değil ama depolama alanının yüksek olması şartsa microSD kart destekli cihazlar masrafları düşürmenize olanak veriyor. 50 dolara çok yüksek kapasiteli bir microSD kart alıp içini müzik ve video ile doldurarak telefonunuzu sıkıntısız biçimde kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Android ve iPhone için en iyi hava durumu uygulamaları

Daha Fazla Depolama

microSD kartlar son derece ufak ve az yer kaplıyor. Daha da iyisi çoğu yeni nesil cihazda microSD kart yuvası desteği hazır ve yandan açılan bir kapakla erişilebiliyor. Elinizde bir ya da birden fazla microSD kartınız varsa kapasiteyi rahatça arttırabilir, kart takıp çıkararak her seferinde 64 GB ve üstü ekleyip belki de cebinizde yüzlerce GB veri taşıyabilirsiniz. Artık o kadar da pahalı değil ve amiral gemilerini bile geriye itebilirsiniz.

AndroidMicroSD-Storage

Kararlı Erişim

Firmaların yeni kozu bulut depolama ile kullanıcılardan her ay düzenli ödeme geçmek. Eğer telefonunuza microSD kart takabiliyorsanız bu tür depolama çözümlerine her ay para bayılmanıza gerek yok. Ek olarak müzik ve film akış servislerine de ödeme yapmaktan kurtulacak ve microSD kartla dahili olarak depolayacaksınız. Bir diğer artısı çevrimdışı olsanız bile içeriğin her an elinizin altında duruyor olması.

İlginizi Çekebilir:  WhatsApp en iyi etiket uygulamaları

Kontrol Sizde

Çok sayıda kullanıcı başına gelen hack olaylarından ötürü hesabından olabiliyor. Yahoo gibi bir devin bile kaç kez hack edildiği ortada. Verilerinizi akıllı telefonunuzda tutarak ve buluta ya da sunucularda saklamayarak daha güvenli kılabilirsiniz. Buna fotoğraflarınız, videolarınız, belgeleriniz gibi kişisel dosyalarınız da dahil. Telefon ya da içindeki kart çalınmadıkça kimse bu verileri görmüyor olacak. Sizi takip etmek isteyen kim olursa olsun verilerinize erişim için özel bir malware kurmaktan başka yolu kalmayacak.

AndroidMicroSD-Samsung-MicroSD-e1445428914849