Kategoriler
Rehberler

Android: MP3 Etiket ve Albüm Kapağını Düzenlemek

Android‘li akıllı telefonlarda MP3 etiket ve albüm kapağını düzenlemek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Android’li cihazlarda çeşitli kaynaklardan telif hakkı içermeyen MP3 dosyalarını doğrudan indirmek mümkün. Örneğin iPhone’da bir MP3 bağlantısına tıkladığınızda içerik tarayıcı içerisinden doğrudan yürütülmeye başlanıyor ancak indiremiyorsunuz. Android’de örneğin Chrome’da da bu özellik yok fakat Google Play mağazasından yüklenebilecek UC Browser gibi uygulamalarla bu özelliği elde edebiliyorsunuz. İndirdiğiniz MP3’lerde etiket ve albüm kapağı bilgileri her zaman için girilmemiş yahut yanlış veriler içeriyor olabilir. Android‘de MP3 etiket ve albüm kapağını düzenlemek oldukça kolay.

Android: MP3 Etiket ve Albüm Kapağını Düzenlemek

Android’li akıllı telefonlarda müzik dosyalarının etiket ve albüm kapağı bilgilerini düzenlemek için Automatic Tag Editor uygulamasından yararlanabilirsiniz. Uygulamayı Google Play mağazasında arama yaparak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla cihazınıza yükleyin.

Automatic Tag Editor
Automatic Tag Editor
Developer: fillobotto
Price: Free

Uygulamayı çalıştırın. Cihazınızda yer alan tüm MP3’ler arayüzde listelenecektir. Tıpkı bir müzik oynatma uygulamasında olduğu gibi şarkılar, albümler ve klasörleri baz alarak görüntüleme yapabiliyorsunuz. Düzenleme yapmak istediğiniz bir dosyayı seçin.

İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

Biz burada Files sekmesi altında yer alan bir dosya üzerinde çalışacağız. Files sekmesine gittiğinizde cihazın depolama birimindeki dosyalar karşınıza gelecektir. Düzenlemek istediğiniz bir dosyayı seçin.

Android MP3 Etiket ve Albüm Kapağını Düzenlemek 1

Biz bir adet MP3 dosyası seçtik. Görebileceğiniz üzere albüm kapağı yanlış seçilmiş durumda. Dosyayı seçer seçmez uygulama internetten doğru bilgiler için araştırma yapmaya başlıyor.

Android MP3 Etiket ve Albüm Kapağını Düzenlemek 2

Sonuçlar kart stilinde karşınıza geliyor. En alakalı sonuçlar üstte görünmekte. Doğru bilgileri içeren sonucu seçin, uygulama etiket ve albüm kapağı bilgilerini hızlı şekilde düzenleyecektir. Yaptığınız değişikliklerin kaydedilmesi için sağ üst kısımda yer alan tick işaretine dokunmayı unutmayın.

Android MP3 Etiket ve Albüm Kapağını Düzenlemek 3