Kategoriler
Apps & Oyunlar

Chicken Scream: Karakterinizi Telefonunuza Bağırarak Koşturun!

Chicken Scream dokunmatik ekranlı akıllı telefonlar için geliştirilen ve sonsuza dek koşan bir karakterin yer aldığı oyunlardan yalnızca birisi. Tipik şekilde engellerden atlıyor, zorlu durumlardan kaçınmaya çalışıyorsunuz. Android ve iOS işletim sistemli cihazlara geliştirilen birçok oyundaki gibi sürekli olarak sağa doğru ilerliyor ve zıplıyorsunuz. Tahmin edebileceğiniz üzere oyunu benzerlerinde ayıran bir özellik var ve esasında bunu başlıkta vurguladık: Oyundaki tavuğun koşup zıplaması için telefona bağırmanız gerekmekte!

Chicken Scream: Karakterinizi Telefonunuza Bağırarak Koşturun!

Chicken Scream Karakterinizi Telefonunuza Bağırarak Koşturun 1

Nintendo yıllar önce DS’i kullanıma sunduğunda insanlar bazı oyunlara entegre edilen mikrofonun, konuşma / bağırma zorunluluğunun pek de iyi bir fikir olmadığını belirtiyordu. Bunun etkileyici ya da eğlendirici olmadığı açıktı, zaten bir süre sonra geliştiriciler de oyunlara bu türden ögeler katmaktan kaçınmaya başladılar.

Chicken Scream‘in oyun mekaniğinde ise sürekli konuşmak, ses çıkarmak hatta bağırmak gerekmekte. Tavuğun sakince yürümesini istiyorsanız tatlı tatlı konuşun, zıplamasını istiyorsanız daha fazla gürültü yapın.

Oyun ekranın üst kısmında her başarılı sıçramayı not ederek sizi platform bazında puanlandırıyor ve ilerlemeye yönelik tek motivasyon kaynağı da bu. Skorlarınızı hayli güçlü ses telleri olan diğer oyuncularla karşılaştırabilme imkanınız bulunmakta.

Chicken Scream Karakterinizi Telefonunuza Bağırarak Koşturun 2

Normal koşullar altında Chicken Scream gibi bir oyunun eğlenceli olması gerekiyor fakat oyun çok da eğlendirmiyor. Özellikle tek başınıza oynamanız mümkün değil, eğlenceli de değil. Birkaç arkadaşınızla bir araya geldiğinizde sırayla oynayarak belki eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz fakat ses tellerinizin hayli yorulacağını şimdiden belirtelim.

Chicken Scream Android ve iOS işletim sistemli cihazlara ücretsiz yüklenebiliyor. Boyutu da hayli küçük olduğu için bir göz atabileceğinizi düşünüyoruz.