Kategoriler
Konular

En Hızlı iPhone Kamera Uygulamaları

Dünyanın en sık kullanılan kamera uygulamalarından biri olan iPhone ile gelen standart kamera uygulaması pek çok anlamda pratik ve kullanışlı olsa da bazı eksikleri yok değil. Üçüncü parti kamera uygulamaları daha hızlı ve sıra dışı çekim modları yer alabiliyor.

En Hızlı iPhone Kamera Uygulamaları

Her ne kadar standart iPhone kamera uygulaması seneler boyunca ilerleme göstermiş olsa da bazı eksikler var. Deklanşör butonuna basmak ve ön ile arka kameralar arasında geçiş sıkıntılı olabiliyor. Neyse ki çok sayıda alternatif kamera uygulaması iTunes ortamında bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  Daha kolay bir uyku için en iyi YouTube kanalları

oSnap

osnap_shutter

iPhone’u sabit tutup bir yandan da deklanşör butonuna basmak sorun olabiliyor. Aslında ses butonlarına basıp çekim komutu verebilirsiniz. oSnap ise ekranın herhangi bir yerine basıp çekim yapma imkanı veriyor. Eksi kalan yanı standart uygulama gibi pozlama ayarı içermemesi. Bu yüzden karanlık ortamlarda iyi sonuç vermiyor. Sadece telefonu sallayıp ön ve arka kamera arası geçiş mümkün. Flaş aç/kapa içinse sola ya da sağa sürükleme yetiyor.

SmileCatcher

İlginizi Çekebilir:  En iyi Apple Watch oyunları

smilecatcher-587x500

Gülen yüzler içeren fotoğraflar çekiyorsanız biri gülünce ve dişini gösterince anında çekim gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulama tam doğru zamanda çekim yapma şansı vermiş oluyor. Auto çekim butonuna basın ve gülüş gelmesini bekleyin. Çocukların çekimleri sırasında ideal görünüyor.

Smile Catcher
Smile Catcher
Developer: Hideki Itakura
Price: 4,49 TL

Frontback

frontback

Bu kamera uygulamasının farkı aynı zamanda ön ve arka kameralarla çekim yaparak görüntüyü tek karede işliyor olması. Böylece çekilen selfie’ler daha dolu ve anlamlı hale geliyor. Tek tuşla fotoğraf iyileştirme seçeneği de var ama manuel düzenlemelere yer verilmiyor.

İlginizi Çekebilir:  iPhone için en iyi pil tasarrufu uygulamaları
Frontback - Social Photos
Frontback - Social Photos

Snapchat Kamerası

snapchat

Snapchat bir mesajlaşma uygulaması olsa da kamera çekimlerine öncelik veriyor ve iyi bir kamera arabirimi içeriyor. Beyaz butona basıp fotoğraf çekilebiliyor. Aynı zamanda buna basar ve tutarsanız 10 saniyelik videolar çekiyor.

‎Snapchat
‎Snapchat
Developer: Snap, Inc.
Price: Free+