Kategoriler
Giyilebilir Teknolojiler

Android Wear Kurulu Akıllı Saati iPhone İle Kullanmak

Android Wear Kurulu Akıllı Saati iPhone İle Kullanmak için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Apple’ın akıllı saat çözümleri başarılı olsa da iPhone kullanıcılarının tümü bu modelleri beğenmiyor. iPhone kullanıyorsanız akıllı saat edinme sürecinde Apple Watch modellerinin tasarımları ya da fiyatları sizin için cazip olmayabilir. Tasarımını çok beğendiğiniz bir Android Wear akıllı saat bulmuş ya da bir ürünü hayli uygun fiyatla yakalamış olabilirsiniz. Bu noktada aklınıza ‘Android Wear Kurulu Akıllı Saati iPhone İle Kullanmak mümkün mü?’ sorusu gelebilir. iOS 8.2 ve daha güncel işletim sistemli iOS cihazlar ile Android Wear kurulu akıllı saatler eşleştirilebiliyor. Dilerseniz bu işlemi nasıl gerçekleştirebileceğinize değinelim.

Android Wear Kurulu Akıllı Saati iPhone İle Kullanmak

Öncelikle App Store uygulama mağazasında aratarak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla iPhone’unuza Android Wear uygulamasını yükleyin. Kurulumun ardından uygulamayı çalıştırın. Arayüzdeki ok işaretine dokunarak iPhone ile akıllı saatin eşleştirilmesi sürecini başlatın.

Şimdi akıllı saatinizin saat arayüzünde hızlıca sola doğru kaydırma hareketi yapın ve tercih ettiğiniz dili seçin. Bunu yaparken kullanıcı lisans sözleşmesini onaylamanız gerekecek. Dil seçimi, yalnızca aynı dile sahip cihazlar arasında etkileşim sağlanabildiği için oldukça önemli.

Android Wear Kurulu Akıllı Saati iPhone İle Kullanmak 1

iPhone’da Android Wear uygulamasının talep ettiği erişim izinleri için uyarı göreceksiniz. Aynı zamanda akıllı saatin ekranında beliren kodu seçmeniz de gerekebilir.

iPhone’daki Android Wear uygulaması cihazları eşleştirmeyi deneyecektir. iPhone’unuzdaki her iki cihazın eşleştirilmesini isteyen komut istemine bakın, eşleştirme kodunu kontrol edin. Sorun görünmüyorsa eşleştirme için onay verebilirsiniz.

Android Wear Kurulu Akıllı Saati iPhone İle Kullanmak 2

Son adımda Android Wear işletim sistemli akıllı saatiniz iPhone’daki verileri çekmeye başlayacak. Bu işlem biraz zaman alabilir, sabırlı olmanız gerek. Senkronizasyon tamamlandığında akıllı saatiniz ile iPhone’un bağlantısı kurulmuş olacak ve akıllı saatinizde akıllı telefonunuzdaki bildirimleri görebileceksiniz.