Kategoriler
Rehberler

iOS: Android ya da Eski iPhone’dan Yenisine Geçiş

Akıllı telefon sahipleri, ödeme kartı gibi bilgilere kadar çok sayıda kişisel içeriği tek bir cihazda saklıyor. Çekilen fotoğraflar ve videolar, depolanan şarkılar derken tonla bilgi cihaz belleğine yerleşiyor. Yeni bir cihaza geçiş sırasında hesap ve veri aktarımı sancılı geçebilir.

iOS: Android ya da Eski iPhone’dan Yenisine Geçiş

Bu işlem sanıldığı kadar zor değil ve ister eski iPhone’dan yenisine, isterse de Android dünyasından iPhone’a geçmek söz konusu olsun çözümler hazır.

iPhone’dan Yenisine Geçiş

back_up_now

İlk olarak iTunes uygulamasını kullanarak mevcut cihaza ait yedek almalısınız. Mac ya da Windows fark etmeksizin iTunes sürümünü (yoksa indirip kurun) çalıştırın ve ilk olarak eski cihazınızı kablosuyla bağladıktan sonra sol üstteki cihaz sembolüne tıklayıp açılan menüden yedekleme kısmına girin ve yedek başlatın.

Eğer cihaz çalınmış ya da kayıpsa önceden alınmış bir cihaz yedeği olup olmadığını kontrol etmek için Seçenekler menüsünden Cihazlar seçin. Eğer eski cihazın yedeği alınmışsa listelenecek. Eski cihazın yedeği iCloud buluta alınmışsa bir sonraki adımda karşınıza çıkacak.

Aktifleştirme ve Yeni iPhone’a Geçiş

ios_update

Yeni cihazı bağlayıp iTunes’u açın. Hoş geldiniz mesajıyla kurulum rehberi karşınıza çıkacak. Onay gelince önceki yedekten devam kullanın. Cihaz adı ve yedek tarihine göre liste gösterilecek. Geri yükleme komutu verirseniz tüm verileriniz aktarılacak ve bu yüzden uzun sürebilir.

Cihazın eski nesil kaldığı söylenirse yeni bir iPhone olarak kurmanız gerekebilir. Bu durumda Ayarlar menüsünde Genel kısmında Yazılım güncellemesi var. En güncel sürüme geçin ve Ayarlar, Genel içinden cihazı fabrika ayarına döndürün. Daha sonra yedekten geri yükleme gerçekleştirin.

Android Sonrası iPhone’a Geçiş

[appbox googleplay id=com.apple.movetoios]

Apple imzalı Move to iOS uygulaması sayesinde işiniz kolay. Android cihazınıza kurun ve veri yedeklemeyi başlatın. Bu işlem veri miktarına bağlı olarak uzun sürebilir. Bu esnada kişiler, mesaj geçmişi, fotoğraflar, videolar, e-posta hesapları, yer imleri, takvimler ve bazı ücretsiz uygulamalar yedeklenecek.

move_to_ios

Ardından yeni iPhone’u açınca ilk kurulum ekranında Uygulamalar ve Veri ekranına kadar gelin. Sonrasında Android’den Veri alma seçin ve 10 haneli kodu girin. İki cihaz arası direkt kablosuz ağ açılıp veri aktarılacak. Artık rahat biçimde kullanabilirsiniz.