Kategoriler
Rehberler

Qualcomm İşlemcili Akıllı Telefonlarda Ses Kalitesini Yükseltmek

Android işletim sistemli ve Qualcomm İşlemcili Akıllı Telefonlarda Ses Kalitesini Yükseltmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Günümüzde akıllı telefonlarımızı yüksek kaliteli videolar izlemek ve müzik dinlemek için yoğun şekilde kullanmaktayız. Zaman zaman cihazlarımızın ses kalitesinin daha iyi olabileceği hissini yaşıyoruz. XDA sitesi üyesi androidexpert35‘in geliştirdiği özel bir mod Qualcomm Snapdragon işlemcili Android telefonlarda Hi-Performance DAC ayarı ön tanımını etkinleştirerek ses kalitesini önemli ölçüde iyileştiriyor. Geliştiricinin söylediğine bakılırsa Qualcomm yongasetli cihazlarda Wcd9xx audio DAC bulunmakta ve hazırladığı modülle bu bileşenin nimetlerinden tam anlamıyla yararlanmak mümkün. Deneyimleyen kullanıcılar modu yükledikten sonra seslerin daha net duyulduğunu belirtiyor. Geliştirici modun cihazın ses işleme yöntemini değiştirdiğini ve farklılığın kolayca anlaşılabileceğini ifade ediyor. Dilerseniz Android kurulu Qualcomm İşlemcili Akıllı Telefonlarda Ses Kalitesini Yükseltmek için ne yapmanız gerektiğine yakından bakalım.

Qualcomm İşlemcili Akıllı Telefonlarda Ses Kalitesini Yükseltmek

Qualcomm İşlemcili Akıllı Telefonlarda Ses Kalitesini Yükseltmek 1

Gerekenler

 • Qualcomm Snapdragon işlemcili Android akıllı telefon
 • Magisk v11.0 ya da daha güncel bir versiyonu
 • TWRP recovery. Farklı özel bir recovery çözümü de iş görecektir.
İlginizi Çekebilir:  iPhone 13s / iPhone 14 modelleri, fiyatı, teknik özellikleri

Kurulum

 • Öncelikle modu buradan indirin. Alternatif bağlantı olarak bu da işinizi görecektir.
 • İndirdiğiniz ZIP dosyasını akıllı telefonunuza aktarın.
 • Akıllı telefonunuzu recovery mod‘da yeniden başlatın. Bu moda giriş farklı akıllı telefon modellerinde değişik tuş kombinasyonlarıyla oluyor. Bazı cihazlarda ise doğrudan yazılım aracılığıyla erişmek mümkün. Android’de Settings > About phone menüsüne gidin, Build Number seçeneğine art arda 7 kez dokunarak Developer options seçeneğini etkinleştirin. Etkinleşen bu menüyü görüntüleyin ve eğer varsa Advanced reboot‘u aktive edin. Cihazı yeniden başlatmak istediğinizde menüde ekstra seçenekler göreceksiniz. Bunlardan birisi Reboot to recovery, bu seçeneğe dokunun.
 • TWRP recovery moddayken Backup‘a dokunun ve bir Nandroid yedeği oluşturun. Bu opsiyonel bir adım fakat modun kurulumu başarıyla gerçekleşmezse bu yedeğe ihtiyaç duyabilirsiniz.
 • Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra TWRP ana menüsüne dönün ve Install butonuna dokunun.
 • İndirdiğiniz ZIP dosyasını bulun ve seçin.
 • Flash’lamak için sağa doğru kaydırma hareketi yapın.
 • Kurulum tamamlandığında Reboot System‘i seçin. Akıllı telefonunuz yeniden başladığında çeşitli multimedya içerikleriyle denemeler yapıp farkı hissedebilirsiniz.