Kategoriler
Rehberler

Android: Şarkı Sözlerini Görmek

Android‘li akıllı telefonlarda müzik dinlerken Şarkı Sözlerini Görmek için izlemeniz gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefonlarımız müzik dinlemek için kullandığımız birincil cihazlar olma özelliğinde. Yıllar önce popüler olan portatif MP3 çalarlar artık tarihin tozlu sayfalarındaki yerini aldı. Günümüzde trend Apple Music, Deezer, Spotify gibi müzik akışı sunan servisleri kullanmak, tabii MP3 de tamamen ölmüş değil. Sitemizde daha önce Musixmatch Lyrics gibi şarkı sözü uygulamalarını ele almıştık, bugün size farklı bir çözümden bahsedeceğiz. Android‘de Şarkı Sözlerini Görmek için kullanabileceğiniz başarılı bir uygulamayı ele alacağız.

Android: Şarkı Sözlerini Görmek

Sizlere tanıtmak istediğimiz şarkı sözü uygulamasının adı QuickLyric. Kullanımı oldukça kolay. Akıllı telefonunuzla o an dinlediğiniz müziği tanımlıyor ve sözlerini ekrana taşıyor. Otomatik çıkmadığı durumda yüzen durumdaki uygulama simgesine dokunmanız yeterli oluyor.

Android Şarkı Sözlerini Görmek 1

Daha önce de belirttiğimiz gibi QuickLyric’i kullanmak hayli kolay. Herhangi bir ipucuna ihtiyacınız yok. Uygulamaya gerekli izinleri vermeniz yeterli. İstediğiniz herhangi bir müzik çaları kullanarak bir şarkıyı çaldığınızda, QuickLyric şarkıyı belirleyecek ve şarkı sözünü etkileyici veritabanından çıkaracaktır. Tabii ki bunun için aktif bir internet bağlantısı gerekiyor. Ancak endişelenmeyin, çevrimdışı çalışabilme özelliği de var.

Parçaları değiştirdiğinizde uygulama şarkı sözlerini otomatik olarak değiştirecektir. Senkronize edilecek sözleri seçebilirsiniz; bu, uygulamanın o anda oynatılan şarkı sözlerinin yalnızca bir bölümünü görüntüleyeceği anlamına geliyor. Bu seçenek varsayılan olarak etkin durumda. Şarkı sözlerinin tam metnini görmeyi de seçebiliyorsunuz.

Android Şarkı Sözlerini Görmek 2

Uygulama çaldığınız müziklerin şarkı sözlerini otomatik olarak kaydediyor. Bu bir şarkıyı daha sonra tekrar çaldığınızda, şarkı sözlerinin çevrimdışı kullanılabilir durumda olmasını sağlıyor. Kaydedilen şarkı sözlerini, yan menüdeki panelden Saved Lyrics‘e dokunarak görebilirsiniz. Her şarkıyı çalmanıza da gerek yok. Uygulama müzik kitaplığınız için şarkı sözlerini indirmenize izin veriyor. Bunu yapmak için arayüzde sağ üst köşedeki bulut simgesine dokunmanız yeterli. Bir pencere açılacak; buradan yerel, Google Play Music veya Spotify kitaplığınız için şarkı sözlerini kolayca indirebilirsiniz.

Android Şarkı Sözlerini Görmek 3

QuickLyric’e yıllık 4.99 USD karşılığında abone olduğunuzda gece modu ve 7 farklı tema seçeneğini aktive edebiliyorsunuz. Aynı zamanda giyilebilir Android Wear cihazlar için desteğe de kavuşuyorsunuz. Müzik dinlemek için Spotify kullanıyorsanız bu uygulama ile şarkı sözlerini görüntüleyebilmek için Spotify ayarlarındaki Device Broadcast Status seçeneğini etkinleştirmeyi unutmayın.

[appbox googleplay id=com.geecko.QuickLyric]