Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: Kolayca Harika Videolar Hazırlayın

Android kullanıcılarına sunulan Google+ uygulaması ne zamandan beri çekilen fotoğrafları elden geçirerek otomatik biçimde ilgi çekici videolar hazırlayabiliyor. Kullanıcılara sürpriz yapan bu özellikte müzik eşliğinde slayt şov gerçekleşiyor.

Android: Kolayca Harika Videolar Hazırlayın

Buna benzer biçimde bir video hazırlamak ve kolayca sonuç almak istiyorsanız kontrolü ele geçirmenizin zamanı gelmiş demektir. Bir süre önce Google+ uygulamasıyla Photos ayrıldı ve işler değişti. Android arenasında buna rakip olan çeşitli çözümler hazır. Akla gelen ilk iki seçenek Magisto ve Stayfilm. Şimdi Google Photos ile kıyaslayalım.

Google Photos

muo-android-autoedits-photos

Android ile gelen varsayılan uygulama ve çekilen fotoğraflar ücretsiz yedekleniyor. Fotoğrafları toplayan animasyonlu GIF benzeri sonuçlar ilgi çekiyor. Otomatik bir filmin oluşturulması için bekleyebilir ya da işlemi manuel olarak başlatabilirsiniz. Gerçekleştirmek için Photos uygulamasında artı işaretine tıklayın ve film seçin. Arşivinizdeki fotoğraflar ve videolar arasında gezin. Kullanmak istediklerinizi seçip oluştur komutu verin. Bir süre sonra sonuç gelince müzikten, temadan ya da temadan memnun değilseniz alttaki üç butona tıklayıp düzenleyin.

Magisto

muo-android-autoedits-magisto-select

Benzer bir iş yaparak fotoğraflardan video oluşturuyor ama ücretsiz sürümde en fazla 35 saniye uzunluk sınırlaması var. Ana ekranda yeni film oluşturmaya tıklayın ve telefon galerisinde ya da Google Drive’da yer alan fotoğraflar arasından seçin. Aynı zamanda sağ üstteki kamera butonuna tıklayıp kamera ile anında yeni çekimler yapabilirsiniz. Ardından devam edin ve stil belirleyin. Sonraki adımda kullanılacak şarkıyı seçin. Şarkı olmasın isterseniz şarkısız seçeneği de var. İşlem bitince film oluştur komutu verin ve bekleyin. Biten sonuçtan memnunsanız kaydetmeyi ihmal etmeyin.

Stayfilm

muo-android-autoedits-stayfilm

Bu uygulama cihazda yer alan videoları ekleyemiyor ve öncesinde adı geçen videoların Facebook ya da Instagram gibi ortamlara gönderilmiş olması gerekiyor. Videoların gönderilmesi işlemi zaman alabileceği için bu sınırlama sıkıcı ve yorucu olabilir. Video klipler toplanıp yüklendikten sonra sağa bakan oka tıklayın ve film tarzını belirleyin. Video üretime geçin ve kliplerin kırpılıp birleştirilmesi, müziğin eklenmesi için bekleyin. Elde edilen sonuçlar iyi olsa da cihazdaki videoyu kullanamaması ciddi sıkıntı.