Kategoriler
Konular

İşinize Odaklanmanızı Sağlayan Uygulamalar

Mobil cihazlar hayatımızı kolaylaştırıyor olsa da çoğumuz sayıları giderek artan uygulamaların kölesi olmuş durumdayız. Son dakika gelişmelerini öğrenmek ve paylaşımları görmek için sık sık gereksiz molalar veriyor işleri aksatıyoruz.

İşinize Odaklanmanızı Sağlayan Uygulamalar

Bu gibi durumlarda mobil cihazların daha az rahatsız etmesini sağlayacak ve dikkatimizi dağıtmasını engelleyecek uygulamalardan destek almak gerekebiliyor.

Forestapp

Forest

Bu uygulamanın özelliği dünyanın ekolojik sorunlarına çözüm sağlamak istemesi. Telefondan uzak kalabildiğinizde ağaçların korunmasına yardım edip işlerinize odaklanabilirsiniz. Sanal olarak ekilen tohumlar 30 dakikada ağaca dönüşüyor. Ne kadar uzak kalırsanız ağaç artıyor ama telefonla oynarsanız dikilenler ölüyor. Ormana sahip olmaya ne dersiniz?

[appbox appstore id866450515]

[appbox googleplay id=cc.forestapp]

Digital Detach

Digital-Detach

Bu Android uygulamasını kullanarak akıllı özelliklerini kapatıp akıllı telefonunuzu basit bir telefon gibi kullanabilirsiniz. Kısa süreliğine bu dönüşümü gerçekleştiren uygulama sadece aramalara izin veriyor. Sosyal ağlar susuyor ve online oyunlar çalışmaz oluyor. Aynı zamanda SMS ya da Messenger mesajları alınabiliyor ve sadece ana kamera kullanılabiliyor.

[appbox googleplay id=com.nvs.digitaldetox]