Kategoriler
Konular

Android İçin En İyi Fotoğraf Editörleri

İster amatör, ister profesyonel fotoğrafçı olun artık büyük boyutlu kameraları taşıma devri sona erdi. Bir zamanlar dijital fotoğraf makinesi gibi bir ürün gamı vardı ama akıllı telefonlar bunun sonunu hazırladı. Telefonunuzdaki kamera 13 MP ve üstü çekim yapıyor olabilir ama yazılım desteği nasıl?

Android İçin En İyi Fotoğraf Editörleri

İşletim sistemiyle hazır gelen kamera uygulaması ve eşlik eden Photos ya da Google Photos uygulamalarıyla belirli düzenlemeler yapılabiliyor ama bu alanda söz sahibi çeşitli fotoğraf editörleriyle daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.

Adobe Photoshop Express

AndroidPhotoEditors-Photoshop-Express

Fotoğraf düzenleme alanında söz sahibi Adobe imzalı Photoshop uygulamasının mobil sürümü senelerden beri kullanımda ve beğeni görüyor. Elbette masaüstü sürümün port edilmiş hali değil ve sadece basit özellikler içerip dokunmatik ekran için optimize edilmiş durumda. Kırmızı göz engelleme, lekeleri maskeleme, gürültüyü azaltma, RAW fotoğrafları yükleme gibi ilgi çekici yanları var. Ücretsiz olsa da eklentiler için ödeme yapmak gerekiyor.

[appbox googleplay id=com.adobe.psmobile]

Aviary

AndroidPhotoEditors-Aviary

Mobil cihazlar için en iyi fotoğraf düzenleme uygulamalarından biri olarak kabul edilen Aviary, ardından Adobe tarafından satın alındı ama buna rağmen bir Photoshop klonu olmadı ve kendi çizgisinden ilerlemeye devam etti. Artık yapılan işleri Adobe Creative Cloud ile saklama ve eşleştirme desteği içeriyor. Filtreler, fotoğraf çerçeveleri, etiketler gibi eğlendirici yönleri var. Temel özellikler ücretsiz ama ek filtreler için ödeme isteniyor.

[appbox googleplay id=com.aviary.android.feather]

Snapseed

Başarısından ötürü Google tarafından satın alınan Snapseed uygulaması masaüstü sürümde yer alan özellikleri mobil arenada ufak ekran arabirimine sığdırmayı başarıyor. Belirli kısımları bulanıklaştırma, görseli eğme, parlaklık, renk dengesi ve zıtlık ayarlama gibi işlemler kolayca yapılabiliyor.

[appbox googleplay id=com.niksoftware.snapseed]

Pixlr

AndroidPhotoEditors-Pixlr

Chromebook kullanıcılarının sık kullandığı Chrome eklentilerinden biri olan Pixlr’ın Android portuysa Pixlr Express olarak sunuldu. Kare biçimli butonlardan oluşan arabirimiyle dokunmatik ekranda kullanım kolaylaşıyor. Basit düzenlemeler ve görüntü temizliği için ideal. Aynı zamanda etiket vb indirip görselleri daha çekici kılmak da olası. Kolaj hazırlama şansı da veren uygulamada reklamlar var. Ufak bir ödemeden sonra bunlar kaldırılabiliyor.

[appbox googleplay id=com.pixlr.express]

Lidow Sweet Cam

AndroidPhotoEditors-Lidow

Hesap oluşturmak, sosyal ağlarla boğuşmak ve uygulama içi satın almaları görmek istemeyenler için iyi bir seçenek. Diğer benzer uygulamalarda alışık olduğumuz arabirim karşımızda yani yabancılık çekmeyeceksiniz. Tamamen ücretsiz olsa da reklamlar var. Basit düzenlemeler yapılabiliyor ama saklanan görsellerde boyut 3 MP değerine düşürülmekte.

[appbox googleplay id=com.baiwang.PhotoFeeling]