Kategoriler
Konular

iOS’de Metin Tercümesini Bu Uygulamalara Bırakın

Ana dili İngilizce olmayanların işi hiç de kolay değil ve sıklıkla internet tarayıcıyı açıp sözlük sitesine bakıyor olmaları doğal. Yeni nesil tarayıcılar tercüme işini kolaylaştırıp sayfaları komple dönüştürse de kimi zaman sadece belirli kelimeleri tercüme etmeniz gerekebilir.

iOS’de Metin Tercümesini Bu Uygulamalara Bırakın

Her ne kadar tercüme uygulamaları zaman içinde epey ilerleme göstermiş olsa da bunların mükemmel bir sonuç vermesi beklenemez. Bu yüzden alternatifler içinden denemeler yapıp size en uygun olanı seçmelisiniz.

Bing

ios8-safari-bing-translator

Safari ile internet gezintisi yapanlar için en iyi seçeneklerden biri Bing olsa gerek. Favori iOS eklentilerimizden biri olan Bing’i kullanarak kısa sürede çeviri sonucu alabilir ve websitelerini ayrı bir uygulamada açmak zorunda kalmadan sonuca gidebilirsiniz. Uygulamayı kurduktan sonra Safari açın ve paylaşım sembolüne tıklayıp daha fazlasını bulun ve listeden Bing tercüme seçin. iOS ile Google Chrome tarayıcı kullananların eklentiye gereksinimi yok. Anında Google Translate ile çeviri istenebilir.

[appbox appstore id345323231]

Workflow

Workflow_iPhone_Google_Translate

Workflow ödemeli olsa da güçlü bir uygulama ve size özel iOS eklentisini oluşturmanıza olanak veriyor. Sadece tercüme için bir eklenti oluşturabilir ya da uğraşmadan Google Translate workflow eklentisini indirebilirsiniz. Tercüme edilen sayfayı yeni bir sekmede açıyor. Bing Translator kadar hızlı sonuç vermiyor ama Google’ın tercüme motorunu Safari ile kullanma konusunda ideal.

[appbox appstore id915249334]

iTranslate

iTranslate_iPhone_widget

Sayfa yerine kopyaladığınız bir metin bloğunu çevirmek isterseniz bu uygulama daha uygun görünüyor ve üstelik ücretsiz. Bildirim Alanı widget’ları arasına eklenebiliyor. İndirdikten sonra bu alana ekleyin ve Bugün görünümü içinden erişin. Kopyalama yapıp çağırınca çeviriyi alabilirsiniz.

[appbox appstore id288113403]

Slated Keyboard

slated_keyboard_iphone

Biriyle sohbet edecekseniz önceki eklenti ve uygulamalar işinizi pek kolaylaştırmaz. Bu klavye uygulaması son derece iyi sonuç veriyor. Çeviri için Google Translate esas alınıyor.

[appbox appstore id929423549]

Google Translate

Google_Translate_iPhone_English_French

En iyiyi en sona sakladık. Bir çeviri uygulamasından tüm beklentilerinizi rahatlıkla karşılıyor. Metin çevirme, seslendirme, fotoğraflardaki metinleri çevirme bile var. Güncellemeden sonra dili otomatik olarak algılama desteği de eklendi. El yazısıyla girdi modu bile var. Bing gibi eklenti ya da Bugün widget’ı içermemesi dışında eksiği yok.

[appbox appstore id414706506]