Kategoriler
Apps & Oyunlar

Android: N.O.V.A. Legacy Yayınlandı

Gameloft büyük başarı yakalayan N.O.V.A. oyun serisinin yeni üyesi N.O.V.A. Legacy‘i yayınladı. First Person Shooter tarzında oyunlar şüphesiz dokunmatik ekranlarla çok kolay ve konforlu şekilde oynanamıyor ancak FPS tutkunlarının dışarıda, hareket halindeyken başka bir alternatifleri de olmadığı unutulmamalı. Tabii mobil oyunlar söz konusu olduğunda Gameloft’un başarılı projelerinin olduğu da su götürmez bir gerçek.

Android: N.O.V.A. Legacy Yayınlandı

Android N.O.V.A. Legacy Yayınlandı 1

Firmanın yeni oyunu N.O.V.A. Legacy AAA bilim-kurgu temalı bir FPS oyunu ve 20 MB gibi küçük bir indirme yapmanız gerekiyor. Esasında indirme boyutu 25 MB’a yaklaşmakta ancak vaat ettiklerine kıyasla oldukça makul bir boyutu olduğunu rahatlıkla ifade edebiliyoruz.

Gameloft yetkilileri oyunun şu anda daha popüler bir seri olan Modern Combat’tan temel aldığını ancak aynı zamanda N.O.V.A ruhunun da korunduğunu ifade ediyor. Oyun serinin ilk oyunundan ilham alınarak geliştirilmiş, tabii grafikler ve sesler yeni ögelerle güçlendirilmiş durumda. Diğer taraftan seviyelerin daha kısa tutulması ve bu sayede oyuncuların daha kolay odaklanmaları söz konusu. Tek oyunculu mod (Singleplayer) için 19 seviye mevcut. Gerçek zamanlı çok oyunculu deathmatch’ler ise 6 oyuncuya kadar destek sunmakta.

Android N.O.V.A. Legacy Yayınlandı 2

Gameloft aynı zamanda FPS deneyimini çeşitli silah işleme mekanizmalarıyla iyileştirmiş durumda. Bunları kişisel tercihlerinize göre ayarlamanıza olanak tanınmakta. Oyun içi satın alma ögeleri de hemen her zaman olduğu gibi yine karşımıza çıkıyor.

N.O.V.A. Legacy oyunu Google Play mağazasından, Android 4.0 ve daha güncel işletim sistemli mobil cihazlara ücretsiz yüklenebiliyor.