Kategoriler
Rehberler

Android Nougat Arayüzü Yüklemek

Android işletim sistemli bir akıllı telefona Android Nougat arayüzünü yüklemek için izlenmesi gereken aşamaları anlatacağız. Akıllı telefonunuz henüz Android Nougat güncellemesini almamış ya da güncellemenin cihaz için ne zaman hazır olacağı konusunda üretici firmadan bir açıklama yapılmamış olabilir. Cihazınızın Nougat güncellemesini hiçbir zaman almayacak olması da ihtimal dahilinde. Google bir taraftan Android O işletim sisteminin geliştirici ön izleme sürümünü bazı Pixel ve Nexus modelleri için yayınlamışken birçok akıllı telefonun henüz Nougat güncellemesini almamış olması üzücü. Ancak bu durum Android Nougat’ın nimetlerinden faydalanamayacağınız anlamına gelmiyor. Bazı Nougat özelliklerini akıllı telefonunuzda elde etmek için ne yapmanız gerektiğine daha önce değinmiştik. Şimdi de akıllı telefona Android Nougat arayüzünü yüklemek için kullanabileceğiniz üçüncü parti bir uygulama ile karşınızdayız.

İlginizi Çekebilir:  iPhone ve Mac'te FaceTime araması nasıl kaydedilir?

Akıllı Telefona Android Nougat Arayüzünü Yüklemek

Android’li akıllı telefonunuza Android Nougat görünümünü kazandırmak için öncelikle Google Play mağazasında arama yaparak ya da aşağıdaki widget aracılığıyla Nougat UI for Android Beta uygulamasını yükleyin.

The app was not found in the store. 🙁

Uygulamayı akıllı telefonunuza yükleyip çalıştırdıktan sonra ekran görüntüsündeki arayüzle karşılaşacaksınız. Üst kısımda yer alan Start butonuna dokunun.

Akıllı Telefona Android Nougat Arayüzünü Yüklemek 1

Yeni ana ekranınız sizi karşılayacaktır.

Akıllı Telefona Android Nougat Arayüzünü Yüklemek 2

Bizce bu değişikliğe hiç gerek yoktu ancak Android’in Settings menüsüne eriştiğinizde Phone Status bölümünde Android 7.1.1 ibaresi görüntüleniyor.

Akıllı Telefona Android Nougat Arayüzünü Yüklemek 3

Ekranın sol kısmından kaydırma hareketi yaptığınızda yeni ayarlar paneline ulaşabiliyorsunuz.

Akıllı Telefona Android Nougat Arayüzünü Yüklemek 4

Gördüğünüz gibi akıllı telefonunuza Android Nougat işletim sisteminin görünümünü yüklemek oldukça kolay.